| dianainsta01 a întrebat:

Am de spus o povestioara si dupa as avea mare nevoie de niste sfaturi. Exista un băiat cu care vorbeam de ceva timp, si care mi se parea simpatic. Vara asta am mers impreuna intr-o tabără unde ne-am apropiat mult, am vorbit mult si ne-am dat seama ca aveam multe lucruri in comun. In tot timpul ăsta el era foarte politicos, râdea tot timpul la glumele mele, tot timpul se punea langa mine si mereu era cumva aproape de mine. Am observat chestia asta, si pentru ca imi plăcea compania lui si eu ma comportam la fel. Undeva acolo, foarte adânc, credeam ca imi plăcea de el, dar nu m-as fi gândit serios. intr-o zi mi-a spus ca vrea sa imi spuna ceva important si s-a tot lungit pana intr-o seara cand mi-a spus ca ii place foarte mult de mine de mult timp si ca vrea sa fim impreuna. Eu in secunda aceea m-am speriat, pentru ca ma gândisem la varianta asta doar in gluma, si i-am spus ca este un băiat super etc, dar ca nu vreau sa am o relatie la 14 ani sub nici o forma. A spus ca intelege si dupa m-a intrebat daca o sa mai fim prieteni în continuare, si eu i-am spus ca da. Aici intervine dilema mea. Suntem la acelasi liceu si ne vedem mereu, mergem impreuna acasa si ne vedem si in afara scolii. Si continuam sa ne apropiem din ce in ce mai mult. Mi-a dat si un cadou, si vorbim tot timpul. Credeti ca e posibil ca in timp sa nu ii mai placa de mine? Adica nu e ciudat ca ne comportăm de parca nimic nu s-ar fi intamplat? Ar trebui sa continuam sa ne vedem?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Continua sa va vedeti, acest lucru nu-ti poate face cu nimic rau. Cat priveste viitorul, nimeni nu-ti poate spune ce se vor intampla cu sentimentele lui fata de tine.

| pufuletziii a răspuns:

Nu este nimic gresit in faptul ca vorbiti si va vedeti. Daca baiatului ii place cu adevarat de tine si continuati sa vorbiti te asigur ca nu se va schimba nimic. Daca nu esti pregatita pentru o relatie, asteapta o vreme pana o sa te simti pregatita. Continuati sa fiti prieteni si poate intr-o zi, o sa deveniti ceva mai mult decat atat happy.

| cristi10grei a răspuns:

Depinde si de conportamentul tau daca o sal respingi mereu s-ar putea sa schimbe, atat timp cat vorbiti radeti etc nu ar avea ce sa schimbe situatiea