| Marius925990 a întrebat:

Am facut dragoste cu prietena mea in ziua 6 si in ziua 22 si 29 ale ciclului,neprotejat, de mai multe ori cu urinare intre partide 2-3 de fiecare data si cu ejaculare afara.chestia este ca acum e in ziua 30 si desi ea zice ca are simptome cum ca i-ar veni nu i-a venit.ma tem de ce e mai rau.s-a zis de acum cu asemenea chestii. o sa folosesc prezervativ ca nu vreau sa am mereu grijile astea pe cap.dar totusi sper ca nu s-a intamplat ceva...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care ciclul ei menstrual are lungimea in jur de 28-30 de zile, cele 5-6 zile ale asa numitei perioade fertile, singurele in care se poate forma naste o sarcina in cazul in care ajunge sperma in vagin, se suprapun peste zilele a 10-a si 16(17) -a a ciclului, numaratoarea incepand din prima zi a ultimei menstruatii. Fiindca toate cele 3 contacte sexuale precizate au fost intretinute in zile situate mult in afara si mult indepartate de zilele perioadei fertile, se poate considera ca fiind complet IMPOSIBIL de a se fi format o sarcina. Din cauza unor posibile dereglari hormonale de obicei minore care uneori se pot manifesta pe perioada ciclului menstrual, pornirea menstruatiei poate incepe mai devreme sau mai tarziu cu cateva zile. In acest caz se poate aprecia ca nu exista posibilitatea unei sarcini si in consecinta ingrijorarea ta este nejustificata deoarece in mod sigur menstruatia va porni in scurt timp. Multa sanatate!

| Marius925990 explică (pentru corbulalbrosu):

Sunteti sigur? chestia e ca ciclul de obicei e regulat.maxim +-2 zile dar a mai avut o dereglare de curand de 8 zile.ma tem de ce e mai rau.nici a 3-a zi nu i-a venit deja intram pe a 4-a :-(

4 răspunsuri:
| Marius925990 explică:

Sunt paranoic, nu vreau sa ii arat si ei asta ca o s-o nelinistesc.ea zice ca nu s-a schimbat nimic si ca va fi ok dar sa n-o stresez

| Alexandr1457Antonia a răspuns:

Nu s-a intamplat nimic stai linistit

| Criss_Cristina_1998_zazo a răspuns:

Stai liniștit. Poate ii intarzie 3-4 zile. Nu o speria. Altadată foloseşte prezervativ. Sau poate ea lua pastile. Sănătate.