| Qqqposdbbbz a întrebat:

Am facut dragoste cu prietenul meu neprotejat. Cand stimtea ca-i vine sa isi dea drumu o scotea si isi dadea drumu in afara vaginului. Dupa se stergea cu un prosop si dupa 5 minute iar intra inauntru
E posibil sa raman insarcinata?

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă erai la menstruație (sau a venit imediat după), slabe șanse să poți rămâne însărcinată.
Dar dacă mai continuați așa, cu siguranță în scurt timp rămâi gravidă, chiar dacă ejaculează afară și se șterge. Pe uretră rămâne destulă spermă cât să te fecundeze.

| Qqqposdbbbz explică (pentru mihai69):

Multumesc mult! Dupa noi noi am mai facut dragoste odata si tot la fel s-a inamplat dar nu eram pe stop...al doilea contact sexual a avut loc dupa 12 zile de cand am facut.o Prima data

| Alicezzz a răspuns:

Daca ti a venit ciclul la cateva zile dupå actul sexual nu esti insarcinata. Dar daca vei mai folosi metoda "prosopelu" cu siguranta accidental se va intampla sa ramai. Folositi prezervativul sau mergi la medic sa iti dea anticonceptionale daca ai viata sexuala acum.

| Qqqposdbbbz explică (pentru Alicezzz):

Mi.a venit fix in acea zi. Dupa ce m.a dezvirginat...

| Alicezzz a răspuns (pentru Alicezzz):

Am inteles. Dar tu intelegi ca sexul neprotejat fie el si prin faptul ca nu s-a terminat in tine iti poate aduce o sarcina in viitorul apropiat. Daca ai avut norocu odata sau de 2 ori, nu inseamna ca nu se va intampla si cå esti insiguranta cu metoda asta. Nu are importanta ca al doilea contact a fost la 12 zile de la primul. Poate sa fie oricand vrei, nu asa se calculeaza fertilitatea. Cauta si te informeaza bine, mergi si la un ginecolog sa te lamureasca sau sa iti dea anticonceptionale daca iubitul tau nu vrea sa folositi prezervativul. Si nu uita ca sunt cazuri cand fetelor le vine menstruatia chiar si peste sarcina si se pacalesc, sa speram ca nu e cazul tau, si pentru linistea ta fa un test de sarcina si mare grija la urmatoarele contacte sexuale sa nu mai fie nici macar in "joaca" neprotejate!

| Qqqposdbbbz explică:

App si in ceea zis. Ma dezvirginat si mi-a curs sange si apoi mi-a venit ciclu