| Qqqposdbbbz a întrebat:

Am facut dragoste cu prietenul meu neprotejat. Cand stimtea ca-i vine sa isi dea drumu o scotea si isi dadea drumu in afara vaginului. Dupa se stergea cu un prosop si dupa 5 minute iar intra inauntru

E posibil sa raman insarcinata?
Eram virgina si cand a intrat mi-a curs sange (ma dezvirginat) asta stiu... Si fix in acea zi mi-a venit ciclu

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti in perioada fertila poti ramane insarcinata!
Ceea ce a facut baiatul este total gresit, pentru ca ramane intotdeauna sperma neeliminata pe teava si se scurge in vaginul fetei in primele secunde cand incepe partida urmatoare de sex, iar daca tu erai in perioada fertila, ramai imediat insarcinata.

| Qqqposdbbbz explică (pentru Violleta2022):

Si aceasta perioada fertila Cand este?

| RAY a răspuns (pentru Qqqposdbbbz):

Asta nu se stie ca ovulatia la femei este ascunsa

| mihai69 a răspuns:

Dacă erai la menstruație (sau a venit imediat după), slabe șanse să poți rămâne însărcinată.

| vocea a răspuns:

Daca nu si-a dat drumul in tine nu ai de ce sa iti faci griji, dar te sa fi sigura ca u a curs nimic, iar avand in vedere ca nu te pricepi el poate spune orice, te sfatiuesc sa nu o mai faci fara prezervativ, fiindca s-ar putea sa ramai insarcinata, acum ai scapat.

| Alicezzz a răspuns:

Asa cum ti a spus toata lumea ...sanse mari exista. Daca esti sau nu, asta e cum iti e norocul. Dai fuguta la farmacie si iti faci un test de sarcina! Iar pe viitor cum ti am zis fara metoda "prosopelu "!

| Bishopp a răspuns:

Daca imediat ti-a venit menstruatia nu ai sanse sa ramai gravida. Daca erai in perioada fertila, acest procedeu cu " scos, sters si din nou inauntru " cauzeaza mari sanse de a ramane insarcinata. Si daca o faci neprotejat si nu isi da drumul in vagin tot exista sanse de a ramane insarcinata, minime dar exista. In momentul cand o sterge cu prosopul in penisului lui mai este o cantitate de sperma pe care ar trebui sa o dea jos in momentul urinarii, dupa care spalata bine cu apa, apoi sters. E mult mai sigur.
Cel mai indicat este sa folositi prezervativul. Nu cauzeaza nici un fel de stres, bineinteles decat daca se rupe.
Mare grija!

| Ralf1971 a răspuns:

Este putin posibil daca ai avut ciclul menstrual.
Daca si tu ai avut orgasm, atunci vaginul tau s-a marit si a primit tot penisul inauntru, ceea ce reprezinta un risc pentru tine deoarece sperma ajunge in colul uterin.

| GabrieleDelaVaslui a răspuns:

Buna am vazut mesajul tau eu tias recomada sa stai acasa in perioada menstroatiei si ati recomand ca partenerul tau sa foloseasca tot deauna prezervative sa nu risti pentru ca dupa o sa fie consecinte mari, sper ca te-am ajutat

| Qqqposdbbbz explică (pentru GabrieleDelaVaslui):

Pai si sunt? Sau nu? Cand a intrat si ma dezvirginat in aceeasi zi mi-a venit Si ciclu