| Anonim1234fgmudg a întrebat:

Am facut dragoste cu prietenul meu si cand a introdus penisul a spus ca a auzit ceva ca si cum s-ar rupe. Menstruatia mi-a intarziat 8 zile si el nu s-a ejaculat in mine. Nu stiu ce sa fac, oare as putea ramana insarcinata? Rog seriozitate si fara cuvite urate.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca NU ai precizat in ce data a fost intretinut contactul sexual ma vad nevoit sa fac presupuneri si raspunsul sa fie unul probabil. Dupa trecerea unui an de zile de activitate sexuala in mod normal vaginul tau ar trebui sa se fi largit suficient de mult si din acest motiv este greu de crezut ca iubitul tau sa fi putut auzi un sunet "ciudat" asemanator celui provocat de ruperea a ceva. Fiindca afirmi ca ciclul menstrual este regulat inseamna ca acesta are mereu o lungime constanta de 28 de zile, si in acest caz rezulta ca ovulatia s-a produs cel mai probabil in data de 27 decembrie, iar perioada fertila a ciclului menstrual in acest caz s-a suprapus peste perioada cuprinsa intre 23-28 decembrie. Conform calculului reiese ca O sarcina se putea forma doar in cazul in care a ajuns sperma in vagin in respectiva perioada, in urma unui sex neprotejat in care partenerul dintr-un anumit motiv nu a reusit sa isi retina perfect ejacularea. Este destul de curios, sau mai bine zis de-a dreptul incredibil sa fie vorba de o dereglare hormonala care sa afecteze ciclul menstrual atat de tare incat sa apara o astfel de intarziere in producerea menstruatiei. Fiindca exista posibilitatea de a exista o sarcina si fiindca au trecut cele minim 7 zile de intarziere, singura solutie pentru a afla cauza reala a intarzierii o reprezinta testul de sarcina pe baza urinei. Rezultatul testului efectuat in acest moment va fi unul sigur, cert si probabil si corect. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nimeni nu va fi in stare sa-ti ofere un RASPUNS obiectiv si corect pe baza datelor oferite in aceasta intrebare. Daca doreste sa primesti doar simple pareri si/sau presupuneri te sfatuiesc sa incerci sa discuti cu Mama Omida sau cu una dintre ghicitoarele Vanessa ori Melissa. Un raspuns concret si corect se poate formula doar in urma analizarii urmatoarele date certe, concrete, exacte si anume : ziua de incepere a ultimei menstruatii, data la care ar fi urmat sa inceapa menstruatia, data exacta a sexului de dezvirginare, tipul ciclului menstrual REGULAT sau NEREGULAT, lungimea ultimelor 3-4 cicluri menstruale, daca menstruatia se producea mereu la data preconizata sau nu. Doar cunoscand aceste date se poate formula un raspuns care sa fie catusi de cat corect. Multa sanatate.

| Anonim1234fgmudg explică (pentru corbulalbrosu):

13.decembrie.2016, 10. ianuarie. 2017, acum un an am inceput viata sexuala, regulat,

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Anonim1234fgmudg):

Fiindca NU ai precizat in ce data a fost intretinut contactul sexual ma vad nevoit sa fac presupuneri si raspunsul sa fie unul probabil. Dupa trecerea unui an de zile de activitate sexuala in mod normal vaginul tau ar trebui sa se fi largit suficient de mult si din acest motiv este greu de crezut ca iubitul tau sa fi putut auzi un sunet "ciudat" asemanator celui provocat de ruperea a ceva. Fiindca afirmi ca ciclul menstrual este regulat inseamna ca acesta are mereu o lungime constanta de 28 de zile, si in acest caz rezulta ca ovulatia s-a produs cel mai probabil in data de 27 decembrie, iar perioada fertila a ciclului menstrual in acest caz s-a suprapus peste perioada cuprinsa intre 23-28 decembrie. Conform calculului reiese ca O sarcina se putea forma doar in cazul in care a ajuns sperma in vagin in respectiva perioada, in urma unui sex neprotejat in care partenerul dintr-un anumit motiv nu a reusit sa isi retina perfect ejacularea. Este destul de curios, sau mai bine zis de-a dreptul incredibil sa fie vorba de o dereglare hormonala care sa afecteze ciclul menstrual atat de tare incat sa apara o astfel de intarziere in producerea menstruatiei. Fiindca exista posibilitatea de a exista o sarcina si fiindca au trecut cele minim 7 zile de intarziere, singura solutie pentru a afla cauza reala a intarzierii o reprezinta testul de sarcina pe baza urinei. Rezultatul testului efectuat in acest moment va fi unul sigur, cert si probabil si corect. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine, nu esti gravida. Dar daca ati avut contact sexual normal, cu siguranta nu mai esti virgina.

| OMFGConrad a răspuns:

"S-a ejaculat în tine"? NU. Corect e"A ejaculat în tine" (că doar nu s-a ejaculat pe dânsul cu totul în tine, aici e valabilă înjurătura aia cu du - te-n ***, după logica ta, ar intra înapoi...), dar la tine fiind că nu e cazul NU AR TREBUI să-ți faci griji. Subliniez, nu ar trebui.
Ca să fii sigură, avem nevoie de mai multe date, precum:
- Sexul cu pricina a fost PROTEJAT sau NEPROTEJAT?
- CICLUL MENSTRUAL e REGULAT sau NEREGULAT în cazul tău?
- În ce PERIOADA a ciclului a avut loc penetrarea? Perioada FERTILĂ/NEFERTILĂ.*
*pentru mai multe date despre cum se calculează această dată, vom aștepta răspunsul lui corbulalbrosul, fiind mai detaliat.
Pe viitori, mai multă ATENȚIE! Știu că joacă hormonii în voi, dar dacă nu aveți grijă, s-ar putea ca după 9 luni să vă jucați cu al vostru copil.
Sănătate!

| Anonim1234fgmudg explică (pentru OMFGConrad):

A fost neprotejat si menstruatia regulata.