| Marius925990 a întrebat:

Am facut dragoste neprotejat cu prietena mea in ziua 7, 22,29 de cate 2-3 ori in fiecare.in ziua 27 a avut durerile specifice dinnaintea inceputului menstruatiei dar nu i.a venit pana azi(ziua 31).se poate ca durerile sa fie datorate unei a 2. a ovulatii? nu inteleg cum simt femeile chestiile astea.nu am ejaculat inauntru dar stiu ca si lichidul ala de dinainte contine spermatozoizi.sunt panicat

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Emilian65 a răspuns:

Marius,te rog să-mi spui data lunii aprilie în care ar fi trebuit să-i vină.Din câte am înțeles din explicațiile tale, durata ciclului ei e de 28 de zile.Dar nu ai de ce să te îngrijorezi,pentru ca asemenea dereglări sunt normale,oricărei femei i se întâmplă, fie că și-a început viața sexuală, fie că nu.
Mai așteptați câteva zile și să facă un test de sarcină, ca să vă liniștiți, deși nu cred că este cazul.
Numai bine!

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Azi e 26 aprilie, nu 31, luna aprilie are 30 de zile nu 31.

| Marius925990 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ma refer la zilele din ciclul menstrual

| Emilian65 a răspuns:

Faptul ca ai facut sex neprotejat, ar trebui sa te ingrijoreze si altadata sa faci sex protejat.

| MiruD a răspuns:

Nu o sa fii tătic. Stai linistit. Menstruatia poate întârzia din mai multe motive, nu neapărat de la o posibila sarcina.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Dă-ne mai multe detalii, când trebuia să îi vină ciclul prietenei tale?
Lichidul ăla de dinainte nu prezintă un motiv sigur de panică, stai liniștit.

| Marius925990 explică (pentru dfsugiopdfiudygh):

Pai in ziua 28. a intarziat deja 3 zile.este regulat zice ea adica +-2 zile maxim dar a mai avut odata o dereglare de cam 8 zile

| Emilian65 a răspuns (pentru Marius925990):

Marius,te rog să-mi spui data lunii aprilie în care ar fi trebuit să-i vină.Din câte am înțeles din explicațiile tale, durata ciclului ei e de 28 de zile.Dar nu ai de ce să te îngrijorezi,pentru ca asemenea dereglări sunt normale,oricărei femei i se întâmplă, fie că și-a început viața sexuală, fie că nu.
Mai așteptați câteva zile și să facă un test de sarcină, ca să vă liniștiți, deși nu cred că este cazul.
Numai bine!

| asdfq a răspuns:

Daca i-a venit menstruatia nu ramane insarcinata.

| Marius925990 explică:

I-a mai intarziat in urma cu ceva timp 8 zile...si atunci a fost mare ingrijorare