| dragonslep a întrebat:

Am facut dragoste/sex cu prietena a doua oara. La sfarsit am mai facut o tura fara prezervativ doar ca nu am ejaculat deloc. Exista un risc major sa se intample ceva?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea formarii unei sarcini este foarte mare insa doar in cazul in care in momentul sexului partenera era in perioada fertila. Intotdeauna dupa ejaculare ramane o cantitate suficient de mare de sperma vascoasa lipita de pereti uretrei. Acea sperma se fluidizeaza in urmatoarele 5-15 minute devenind practic lichida si invariabil dar si insesizabil se scurge in exteriorul penisului, iar in cazul intretinerii unei noi reprize de sex direct ...in vagin. Daca nu ai urinat imediat dupa ejaculare adica intre cele 2 reprize de sex, probabilitatea de a fi ajuns sperma in vagin este foarte, foarte mare si bineinteles si cel de sarcina, repet DOAR daca prietena era in acel moment in perioada fertila. Multa sanatate.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa se ardă sigurantele pe scara bloculuilaughing, normal ca există riscul ca ea sa ranînă insarcinată, mai ales daca este in perioada fertilă adică imediat după ciclu, ce fel de oameni sunte ti voi? Face ti sex asa aiurea, ca iepurii? fara sa va pese de riscuri, si după aia veniti aici sa ne zapaciti de cap. mergi cu ea la doctori, ca de aia sau inventat ginecologi, spitale medici, daca nu era TPU, ce a ti fii facut? unde a ti fii intrebat toate prostiile astea pe care le face ti voi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sanse mari exista. Faptul ca a existat o ejaculare si pe urma a existat un contact sexual neprotejat inseamna ca si probabilitatea ca niste spermatozoizi sa exista prin uretra si sa iti faca o surpriza.

Intrebarea ta cu "Este posibil sau e 100% sigur?" este absolut irelevanta si nu iti poate rapsunde nimeni la ea. Doar un test de sarcina facut la 20 zile dupa contact

| corbulalbrosu a răspuns:

Mai CristiBucuresti, oare iti dai seama de erorile dinraspunsurile tale? ""Mai ales daca este in perioada fertilă adică imediat după ciclu, ce fel de oameni sunte ti voi?"" rolling on the floor Chiar pe bune, cat de ignoranti pot fi unii care habar nu au ce reprezinta perioada fertila si in ce perioada a ciclului menstrual se situeaza. Sau tu doresti sa-i induci in eroare intentionat pentru a mari populatia tarii. laughing

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Patriarhul Daniel, undercover! laughing

| Emilian65 a răspuns:

Daca prietena era in perioada fertila, este posibil sa ramana gravida din cauza spermei care era pe canal dupa primul numar.

| dragonslep explică (pentru Emilian65):

Este posibil sau e 100% sigur?

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

"Am mai dat o tura fără prezervativ" Ai ceva împotriva lor?