| madalinbb19 a întrebat:

Am facut greseala sa ma indragostesc de una dintre cele mai bune prietene, acum ma simt atat de prost incat nu stiu ce sa fac mai ales ca a zis ca mai bine sa ramanem prieteni deoarece daca am avea o relatie s-ar putea sa stricam aceasta prietenie... dati-mi va rog sfaturi ce ii de facut, eu mi-am propus sa o uit dar nu pot si mi-am mai propus sa nu o mai bag in seama dar tot asa : nu pot. Nu vreau sa cred ca se sfarseste o poveste care nici nu a inceput sad

Răspuns Câştigător
| Brilliantik a răspuns:

Nu e cea mai buna solutie! Stii dar ea poate a vrut sa te incerce de fapt... Stii cea mai buna metoda sa uiti o persoana este sa o urasti sau sa te indragostesti de alta.Tu fa-o geloasa,vorbeste cu ea,dar nu-i arata prin vorbele tale,prin comportamentul tau ca iti este pe plac. Fate indiferent fata de ea.Fa asa ca ea sa inteleaga ca tie tie bine si fara ea. SAU a doua solutie e sa te lupti pentru ea,sai acorzi atentie, cadouri, flori si asa mai departe sa faci asa ca sa petreaca majoritatea timpului ei cu tine prieteneste, si vorbind asa prieteneste, petrecind timpul impreuna nici nu o sa-ti dai seama cum o sai fii si tu pe plac

10 răspunsuri:
| MiyakoSaki a răspuns:

Lamuriti de la bun inceput totul.Nu lasati sa creati ceva ce nu va tinewinking

| OnuOnulică a răspuns:

Trebuie să înțelegi că sunteți doar prieteni! spune-i și ei asta și începeți din nou de la căpat. Uitați ce s-a întâmplat și mergeți înainte de parcă nu s-ar fi întâmplat nimicwinking

| neutrino a răspuns:

Adevarul este pe undeva la mijloc: prietenia poate ramane o viata intreaga, relatia sentimentala nu, dar sa o si ratezi, e mare pacat; dar totusi cred ca prietena ta nu la asta s-a gandit ci pur si simplu te-a refuzat politicos.

| vocea a răspuns:

E o prostie daca a zis asta nu te place, daca tu ai sentimente de iubire si ea de prietenie pentru tine atunci nu are rost si amandoi o sa stati stresati

| Teardrop a răspuns:

It sucks. Eu zic s-p laşi aşa. Înţeleg perfect.

| madalinbb19 explică:

Mda refuzurile politicoase sunt cele mai dureroase.

| madalinbb19 explică:

Problema este ca a fosrmat prin raspunsurile ei un fel de suspans, eu preferam sa zica NU, decat refuzuri politicoase... drept pentru care am hotarat sa nu o mai bag in seama iar daca va incerca sa zica cv sa o ignor total... poate asa ne vom ignora reciproc si vom uita mai repede unul de celalalt, chiar o voi ruga sa incerce sa nu mai vorbeasca nimic cu mine pentru o perioada determinata sau nedeterminata.

| Brilliantik a răspuns (pentru madalinbb19):

Nu e cea mai buna solutie! Stii dar ea poate a vrut sa te incerce de fapt... Stii cea mai buna metoda sa uiti o persoana este sa o urasti sau sa te indragostesti de alta.Tu fa-o geloasa,vorbeste cu ea,dar nu-i arata prin vorbele tale,prin comportamentul tau ca iti este pe plac. Fate indiferent fata de ea.Fa asa ca ea sa inteleaga ca tie tie bine si fara ea. SAU a doua solutie e sa te lupti pentru ea,sai acorzi atentie, cadouri, flori si asa mai departe sa faci asa ca sa petreaca majoritatea timpului ei cu tine prieteneste, si vorbind asa prieteneste, petrecind timpul impreuna nici nu o sa-ti dai seama cum o sai fii si tu pe plac

| madalinbb19 explică:

Am iarasi o problema la o zi dupa refuz in care ne-am si certat putin sa zic asa ...azi m-a intreaba " ce faci?" ce pot face...pe naiba

| madalinbb19 explică:

Va rog sa imi dati cat mai multe sfaturi fiindca nu stiu ce sa mai fac sad

| madalinbb19 explică:

Va multumesc frumos...din pacate asta este, problema s-a rezolvat dar din pacate prin rezultate proaste : o prietenie pierduta, de relatie nici nu se mai pune problema.