| anonim_4396 a întrebat:

Am făcut ieri dragoste cu o fata în jurul orei 17 și am făcut puțin la început neprotejat cu ejaculare afara care sunt absolut sigur ca nu am lăsat nimic în ea și după m-am șters bine și am pus prezervativ și am continuat totul fara probleme pana la final.
Seara spune ca are dureri de burta și amețeli.
Ciclu i-a început marți săptămâna trecută și i-a ținut 3-4 zile și noi am făcut-o duminica. Exista vreo șansă să rămână însărcinată? Sa ii spun sa ia pastila de a doua zi? Acum ca mai e timp?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este imposibil sa se poata forma sarcina in urma unui sex care a fost intretinut in a 5-a zi a ciclului menstrual. Chiar si in cazul in care sperma este ejaculata in vagin, probabilitatea sa se poata forma sarcina este extrem de mica de numai 1- 3%.
Din acest motiv in aceasta situatie, ar reprezenta o grava si crasa IRESPONSABILITATE sa fie folosita pastila contraceptiva in mod absolut INUTIL si FARA ROST.
Multa sanatate!

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Păi dacă a avut ciclu, oul acela a murit, așa că nu ai avut ce însărcina.

| Wr3nch a răspuns:

Nu iti apar simptome instant la oore dupa ce o faci, si daca ar fi. De asta ne trebuie educatie sexuala in tara asta.

| Teo29 a răspuns:

Mereu exista acest risc de sarcina, daca este act sexual neprotejat.
Fiti responsabili!
Folositi prezervativul inaintea fiecarui contact sexual!

| ArianaVarcol a răspuns:

De ce nu folositi prezervativ?
Ar fi asa simplu, nu ai avea grija unei sarcini nedorite si te protejeaza si de boli...

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru ArianaVarcol):

Acesti copii asteapta si sa le raspunzi la intrebare, nu doar sa le faci morala.