| Anutsaa122 a întrebat:

Am facut-o prima oara. M-a luat usor, durere nu prea fost, dar nu stiu daca mi s-a rupt himenul sau nu. Sange nu a curs deloc... mai sunt virgina?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

O dată ce a avut loc actul sexual nu mai ești virgină, indiferent dacă a curs sau nu sânge.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Viginitatea a disparut chiar din momentul in care penisul a fost introdus pentru prima data in vagin.
Sangerarea NU se produce in mod obligatoriu in toate cazurile de dezvirginare. Producerea/existenta sangerarii sau lipsa sa, depinde de mai multi factori printre care cel mai important este cel privitor la gradului de vascularizare a membranei himenale. De asemenea si daca himenul are caracteristica de a fi elastica sau NU si din acest motiv perforatia/gaurica existenta in himen din nastere, sa se poate largi foarte mult fara sa se crape/lezeze si astfel penisul sa poata trece prin himen fara sa-l rupa si intr-o astfel de situatie si motiv sangerarea nu se produce deloc. Pentru a nu fi acuzata ca n-ai fi fost virgina, atat tu cat si iubitul tau ar fi indicat sa cititi cu atentie constatarile specialistilor rezultate in urma studiilor medicale efectuate pe aceasta tema : "Se poate considera ca fiind o situtie cat se poate de normala ca in momentul dezvirginarii sa nu se produca deloc sangerarea si asta dintr-un motiv simplu fiindca pielita himenului nu este deloc vascularizata situatie intalnita in cazul a circa 47% dintre fete/femei. De asemenea in cazul a circa 11% dintre femei himenul se rupe inainte de sexul de dezvirginare din cauza faptului ca himenul din nastere a fost extrem de subtire sau are o dezvoltare anemica si s-a rupt din alte motive asa cum este descris in mod profesional/medical in revista Descopera.ro din care am extras urmatorul fragment :
""Adesea în trecut, dar şi în zilele noastre, este cerută dovada virginităţi unei fete, iar legat de acest aspect s-au dezvoltat numeroase obiceiuri legate de momentul deflorării. Situaţia a dus mai ales in trecut chiar si in zilele noastre la numeroase drame, cu atât mai mult cu cât conform studiilor medicale,
-- doar 42% dintre femei se nasc cu un himen care poate sângera în momentul deflorării.
-- La circa 47 % dintre femeile lumii, himenul este foarte flexibil şi/sau elastic si se rupe relativ târziu mult după primul contact sexual, uneori abia in momentul nasterii primului copil,
-- în schimb în cazul unui procent de 11 % dintre femeile rămase, himenul acestora este atât de subţire încât se poate rupe cu uşurinţă în timpul desfacerii mai ample a picioarelor, cand fac balet, spagat, gimnastica, la practicarea excaladei/a catararii sau alpinismului, la practicarea ciclismului, sau spre exemplu în timpul efortului intens depus la sport sau în urcarea unui munte."
Tu te afli printre cele care pot fi acuzate pe nedrept de o fapta inexistenta fiindca majoritatii populatiei le lipsesc chiar si cele mai elementare cunostinte si informatii in aceasta privinta. Ar fi indicat ca mai intai fiecare sa citeasca si sa se informeze corect si doar pe urma si doar daca au argmente clare, certe si corecte sa lansezi acuzatii mai mult sau mai putin fondate. Multa sanatate!
Acceseaza si citeste : http://realitateadamboviteana.ro/de-ce-nu-ne-mai-plac-virginele/

| Emilian65 a răspuns:

Nu mai esti virgina.

| Sofer a răspuns:

Daca a intrat in tine cu Miguel nu mai esti virgina.

| llleo a răspuns:

Ți-ai îndeplinit obiectivul. Nu, nu mai ești virgină, Ana, dragă.

| IamJoKeR a răspuns:

Nu mai esti virgină. O seara buna

| Anee1667 a răspuns:

Primul act sexula este diferit pentru fiecare fată.
În general, primul act sexual este destul de dureros şi este urmat de câteva picături de sânge, faci parte din categoria fetelor cu un himen destul de elastic, nu ne putem da cu părerea dacă mai eşti virgină sau nu, dacă tu te-ai mai masturbat înainte introducând degetele dau orice altceva cel mai probabil corpul tău s-a simţit deja pregătit pentru asta, fapt pentru care şi himenul tău s-ar fi putur rupe de mai demult sau acum în timpul actului sexual fără a simți dureri. Însă după cum ştim toate după primul act sexual deşi poate himenul nu s-a rupt nu ne mai simţim virgine, de fapt asta înseamnă virginitatea, nu doar un himen rupt.

| Zegheru_Andra_2000 a răspuns:

Raspunsul e nu, nu msi esti virgina, iar legat de partea cu himenul si sangerarea iti las un link aici : https://youtu.be/n-mlN0xEoa0

| Zegheru_Andra_2000 a răspuns:

Răspunsul e nu, nu mai ești virgina, iar legat de partea cu himenul și sângerarea iți las un link aici : https://youtu.be/n-mlN0xEoa0