| dragonslep a întrebat:

Am facut pentru prima data dragoste cu prietena mea, ea sustinand ca este virgina. Dupa primul contact sexual nu i-a curs sange deloc. Este posibil asa ceva?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

"Adesea în trecut, dar şi în zilele noastre, este cerută dovada virginităţi unei fete, iar legat de acest aspect s-au dezvoltat numeroase obiceiuri legate de momentul deflorării. Situaţia a dus la numeroase drame, cu atât mai mult cu cât conform studiilor medicale, doar 42 dintre femei se nasc cu un himen care poate sângera în momentul deflorării. La circa 47 % dintre femeile lumii, himenul este foarte flexibil şi se rupe relativ târziu după primul contact sexual, în schimb în cazul procentului de 11 % dintre femeile rămase, himenul acestora este atât de subţire încât se poate rupe cu uşurinţă în timpul unor mişcări mai ample ale corpului, spre exemplu în timpul efortului intens depus la sport sau în urcarea unui munte, etc." http://www.descopera.ro/cultura/13625327-de-ce-nu-ne-mai-plac-virginele. Himenul nu se rupe intotdeauna prin sex aceasta putand ramane intact si dupa intretinerea multor penetrari ale vaginului respectiv. In practica medicala de multe ori medicii se confrunta cu situatii in care himenul este intact in momentul inceperii travaliului si este rupt din cauza dilatarii exceptionale a vaginului de catre capul copilului in momentul nasterii acestuia. In concluzie este foarte posibil ca fata sa nu sangereze in momentul dezvirginarii.

10 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Este posibil in urmatoarele cazuri
1. te minte
2. himenul ei e elastic si nu s-a rupt
3. himenul s-a rupt dar sangerarea a fost atat de mica incat nu ai mai avut ce observa

Intrebarea esentiala ar fi daca si de ce tii atat de mult sa fie virgina. Mie unuia mi se pare absolut irelevant.

| XxBlueRosexX a răspuns:

Avea himenul elastic sau s-a rupt cand am fost mica de la o cazatura sau o lovitura foarte puternica...sau so fi nascut fara unul(cazuri foarte rare)

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil. Acest lucru se intampla la fetele cu himen elastic. Sunt cazuri cand himenul se rupe in momentul cad femeia naste un copil.

| Florentina9210 a răspuns:

Depinde de elasticitatea himenului fiecarei fete. Nu toate sunt la fel si sangereaza. Altele da altele nu.

| Oana92 a răspuns:

Da, este foarte posibil. Faptul ca intrebi asta aici si nu ai incredere in ea, dovedeste cat de mult a gresit cand a facut pasul asta cu tine oh go on

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Ai spus foarte bine,, ea sustinand,,! Faptul ca tu o crezi, sau nu, este cu totul altceva.

| NameHarris a răspuns:

Nu este obligatoriu sa curga sange daca ti-a intrat scula foarte greu atuncea a fost virgina daca nu inseamna ca a mai fost cineva inaintea tawinking

| DarkCrina a răspuns:

Da. Este foarte posibil.
Si in cazul meu a fost la fel.
Nu o pune la indoiala doar pentru ca nu i.a curs sange.

| Relic a răspuns:

Da, daca ai un penis mic.

| DoctorSaraMara a răspuns:

Da. Se poate. Fără supărare... dar poate fi ca ai un peni mic și subțire