| anutza1991 a întrebat:

Am facut sex anal si a ejaculat in interiorul meu! am inteles ca daca curge sperma din fund si ajunge la vagin poti ramane insarcinata? dar chai mai poate sa curga sperma din fund si sa ajunga la vagin pentru a ramane insarcinata? mentionez sa spun ca mie nu mi-a curs nimic ca astfel simteam! multumesc

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod normal, sperma se lichefiaza in cavitatile corpului (anus sau vagin) si se scurge afara dupa cateva minute de la ejaculare. Daca o parte din ea ajunge la nivelul vestibulului vaginal, poti ramane insarcinata, desi riscul este, dupa parerea mea, cel mult teoretic. Mi se pare greu de crezut ca se poate ramane asa insarcinata, dar pana la urma cartea zice ca se poate. Acum am si eu o nelamurire: daca a ejaculat si totusi tu zici ca sperma nu a iesit din anus, unde a ramas ea, unde s-a evaporat?

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Anonim, sperma este lichida, nu solida ca un supozitor.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Depinde de ce miscari ai facut dupa ce el a ejaculat! Daca totusi a iesit putin si s-a prelins, exista firesc un grad de risc! Nu te baza pe faptul ca nu ai simtit prelingerea! in contextul respectiv! Du-te la control!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie in mie lasa dar dupa cateva secunde iasa dar acum vada ca nu mi-a venit ciclu din aprilietongue dar trebuie sa ma duc la doctor sa vad ce zicehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Brigaela : Unde sa ramana? Cand iti introduci un supozitor il dai afara din rect? sau cum? Nai cum fata sa ramai insarcinata!