| Andrei9090 a întrebat:

Am facut sex cu iubita mea aseara. Prima oara am folosit prezervativ mi-am dat drumul. Dupa vreo jumatate de ora de stat, mi-a facut oral si am inceput si a doua partida si am observat ca prezervativul s-a rupt. Precizez ca nu mi am dat drumul si a doua oara. Sunt sanse sa fie insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar si in situatia in care sexul a fost intretinut intruna din zilele perioadei fertile a ciclului menstrual al partenerei tale, este greu de crezut ca dupa trecerea acelei jumatati de ora si efectuarea si a unui sex oral sa fi ramas suficient de multa sperma in uretra incat aceasta sa se scurga in prezervativ in timpul celui de al 2-lea sex si astfel sa ajunga in vagin. Nu se poate elimina complet orice posibilitate de a se putea forma o sarcina fiindca aceasta intotdeauna exista intr-o proportie extrem de mica insa cu existenta unei alte conditii obligatorii si anume; DOAR in cazul in care sexul a fost intretinut in perioada fertila din preajma zilei de ovulatie. Sanatate!

| Andrei9090 explică (pentru corbulalbrosu):

Ma gandesc si la vreun lichid preseminal sau ceva? E necesara pilula de a doua zi?

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca iubita ta era in perioada fertila este posibil sa fi ramas gravida.

| dinutu98 a răspuns:

Nu. nu este nici o sansa de asa ceva. din moment ce nu ai ejaculat nu este nici o sansa de asa ceva

| BumBumZaur a răspuns:

Cred că te-a spălat bine și nu ai de ce să îți faci griji.