| Mkeynes a întrebat:

Am facut sex cu iubita mea si am incercat o pozitie. Ce ea spune ca e cam dureroasa pozitia
"A iesit o picatura de sange " oare de ce? Oare nu se rupsese himenul in totalitate?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sangerarea a putut sa apara si in urma provocarii a unei mici leziuni, a mucoasei vaginale extrem de sensibile care acopera peretele vaginului. Sangerarea ar putea sa fi aparut si ca urmare a producerii si aparitiei unei minifisurari a fibrelor musculare din cauza fortarii si intinderii lor peste limita/exagerate a muschilor vaginali ceea ce de fapt a generat si durea amintita. Bineinteles ca exista si posibilitatea ca sangerarea sa provina si ca urmare a ruperii mai accentuate a unui himen care pana in acest moment a fost doar partial deteriorat. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa nu se fi rupt himenul in timpul primilui act sexual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur e din cauza himenului. Unele fete il au elastic si nu se rupe din prima