| Andreeaa20 a întrebat:

Am facut sex cu partenerul și s-a spart prezervativul, pot să rămân însărcinată chiar dacă am stat deasupra lui? Ultima menstruatie am avut-o pe 1 august

Răspuns Câştigător
| ForeverAlone97 a răspuns:

Referitor la intrebarea ta, daca partenerul tau nu a ejaculat in tine, nu vei ramane insarcinata.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si daca ramîi insarcinată care este problema? Ai vrut sex asuma ti consecintele, ca voi face ti ceva ce nu sunteti pregatiti, sexul se face numai cand esti casatorit/ă nu asa cum face ti voi azi cu unul maine cu altul.

| corbulalbrosu a răspuns:

Atat posibilitatea cat si probabilitatea sa se poata forma o sarcina o sarcina in urma unui act sexual care este intretinut in cea de a 6/7-a zi a ciclului menstrual (01.08 - 07.08 = 6/7 zile) poate exista insa NUMAI in unicul/singurul caz si anume cel in care sperma a fost ejaculata IN VAGIN in mod absolut sigur.
Insa atat posibilitatea cat si probabilitatea sa poata sa apara o sarcina in acest moment este una doar pur teoretica fiind extrem de mica de cel mult 1-2%.
Iar in cazul in care in mod cert/sigur NU a ajuns sperma in vagin, atunci se poate aprecia fara nicio teama sau retinere ca formarea sarcinii devine 100% IMPOSIBILA in acest moment. Multa sanatate!

| Sofer a răspuns:

Nu ai menționat dacă și-a dat sau nu drumul în tine? Dacă nu s-a întâmplat asta. Ai scăpat. Nicio sarcina.

| ForeverAlone97 a răspuns:

@CristidinBucuresti iti recomand sa mai evoluezi putin. Sexul se face oricand, ca esti casatorit sau nu chiar nu are relevanta. Suntem in secolul 21, tu ai ramas in secolul 18 ca mentalitate.

| Michaeel a răspuns:

Daca nu a ejacuat in tine sunt sanse mici sa ramai insarcinata, dar nu stii niciodata dat fiind ca s-a spart prezervativul.