| Iulianaa2 a întrebat:

Am făcut sex neprotejat acum 2 săptămâni fără ejaculare în vagin, e posibil sa fi rămas însărcinată? Am simptome de vomă, dureri de cap și de sâni, nu am menstruație regulata!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala!
Avand ciclu neregulat nu se poate aproxima sau cunoaste perioada fertila si ovulatie, deci imposibil sa stim sau sa ghicim daca erai sau nu in perioada fertila.
Daca nu ti-a pasat sa te protejezi atunci, mai ales ca nu ai ciclul regulat, de ce atata stres acum?

| corbulalbrosu a răspuns:

Urmatoarele stari mentionate : ''Am simptome de vomă, dureri de cap și de sâni, nu am menstruație regulata!'' in mod absolut sigur nu reprezinta ''simptome de sarcina'' fiindca pur si simplu simptomele de sarcina REALE/ADEVARATE pot sa apara in cazul anumitor femei insarcinate, NUMAI dupa ce sarcina a implinit varsta de minim 5-6 saptamanai. NICIODATA nu pot sa apar si nu se pot manifesta in primele 2-3 saptamani de sarcina.
Fiindca starile amintite au aparut in aceasta perioada care este situata cam in preajma/inaintea momentului in care ar urma sa inceapa sangerarea menstruala, pot fi mai degraba apreciate ca reprezinta simptome premenstruale si in zilele urmatoare va porni menstruatia.

| Sofer a răspuns:

Test de sarcina draga.

Răspuns utilizator avertizat