| Ellllaaa45678 a întrebat:

Am făcut sex neprotejat acum 2 saptamani si eram in a3a zi din perioada fertilă. Nu si-a dat drumul in mine doar i-a curs lichidul preejaculator. Menstruatia trebuia sa imi vina pe 8 si mi-a venit luna aceasta pe 5, am si dureri de burta putin mai rau. Este posibilă o sarcină? Va rog sa imi răspundeți sigur!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Insasi simpla pornire a sangerarii menstruale care s-a produs mai devreme decat era prevazut si de asemenea si faptul ca te confrunti dupa cum ai afirmat in prezenta intrebare : ''am si dureri de burta putin mai rau.'' denota faptul certificat stiitific ca este cu totul IMPOSIBIL sa fii insarcinata in aceste conditii. Niciodata NU pot sa apara simptome premenstruale (mai mult sau mai putin dureroase) in cazul in care in uter este instalata o sarcina. Este cu totul IMPOSIBIL sa existe in acelasi timp : atat simptome premestruale cat si o sarcina fixata in uter. Sanatate!

| seth2016 a răspuns:

Pe scurt, nu e posibila sarcina si menstruatie. In sarcina e posibila sangerarea, dar nu este vorba de menstruatie. Un medic ginecolog te poate lamuri "sigur" dupa ce ii dai toate detaliile.