| Mihai20018 a întrebat:

Am facut sex neprotejat cu iubita mea, am avut grija sa nu ejaculez nimic, ea dupa act s-a spalat bine iar in mai putin de 24 de ore a luat si escapelle. Totusi inca am o panica sau o frica in mine, stie cineva cum as putea sa scap de asta?

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mai fericit, mai liniștit și ferit de vinovăție dacă pe viitor ai face sex doar cu soția ta când o vei avea.

| Violleta2022 a răspuns:

Stii, pastila escapelle are o marja de eficienat de 94-95%, care scade-i scade eficienta cu fiecare ora.
Dupa 24 de ore, ajunge la 70% cu sande 30% sa poata ramane gravida.
De ce ati riscat?
Exista prezrevative pe toate drumurile si costa cat o guma de mestecat.
A meritat riscul si frica pe care o suportati acum cele 2-3 minute de sex?
Fiindca la acest moment, nu este nimic de facut.
Asteptati 21 de zile, ca sa puteti face testul de sarcina si vedeti atunci, daca este sau nu gravida.

| Mihai20018 explică (pentru Violleta2022):

Într-adevăr nu a meritat am gresit stim si noi asta dar intrebarea era cum pot sa scap de aceea frica sau filmele pe care mi le fac aiurea in cap si apropo escapelle luat in mai putin de 24 de ore cum e cazul nostru are rata de 90%

| corbulalbrosu a răspuns:

''... inca am o panica sau o frica in mine stie cineva cum as putea sa scap de asta''
Pentru a scapa de aceasta frica/teama/ingrijorare cu totul ilogica si nejustificata este indicat sa incepi te informezi cat mai corect in privinta modului si al procesului biologic prin care se produce si realizeaza procrearea. Nimic altceva.

| Mihai20018 explică (pentru corbulalbrosu):

Stiu deja astea dar asta e si idea ca tot am acea frica/panica

| Sofer a răspuns:

E foarte bine ca ai avut grija. Dar nu trebuie sa te panichezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa nu mai te mai ingrijorezi pe viitor sfatul meu e sa incerci cu un baiat, este sigur ca baietii nu pot ramane gravizi.

| Silwian a răspuns:

Vei fii tata! Felicitari!)))) ce-ti doresti baiat sau fata?)))

| Mihai20018 explică:

Sa nu ejaculez nimic in ea*