| ioana8670 a întrebat:

Am facut sex neprotejat cu prietenul meu, in 23 iulie cand mi s-a terminat menstruatia, dar nu a ejaculat in mine. luna asta in 17 trebuia sa imi vina menstruatia, dar nu mi-a venit. intrebarile mele sunt :
1. eram in perioada fertila?
2. pot sa raman insarcinata?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. erai intr-o perioada cu fertilitate medie.
2. poti fi insarcinata, dar riscul nu este foarte mare (cu atat mai mic cu cat menstra a durat mai putin)

| WooLove a răspuns:

1. nu mai postati aici tampenii.
2. nu ai cum sa fii Insarcinata.
3. data viitoare fa sex protejat si incerca sa tii ce este pentru tine nu te mai lauda in stanga si in dreapta, daca aici zici ca faci SEX dapai in viata reala pui afise pe stalpi?

| candora a răspuns:

1. nu erai in perioada fertila, doar slabe sanse, daca ciclul tau e neregulat tare.
2. sanse pot fi sa ramii insarcinata, deoarece chiar daca nu esti in perioada fertila, spermatozoizii pot trai mai mult timp si astfel sa fecundeze ovulul.
Dar mai poate fi si o intirziere minuscula cauzata de vreo raceala sau streswinking

| Pustoaicka50 a răspuns:

In primele 7-8 zile dupa terminarea ciclului menstrual nu esti fertila.Din cauza sexului se poate deregla si ciclul menstrual stai linistita daca n-ai avut greturi si chestii de genu asta atunci nu ai de ce sa te ingrijorezi.Cel mai bine este sa-ti faci un control ginecologic si sa-ti prescrie niste anticonceptionale este cel mai indicat PWP

Răspuns utilizator avertizat
| eelenaly a răspuns:

1Normal dupa terminarea menstruatiei 5 zile nu esti in perioada fertica iar 2 da poti ramane insarcinata chiar daca nu a ejaculat in tine pe durata partidei sexuale barbati pot ejacula un mic strop daca sunt exitati si ei nu simt chestia asta.Deci nu e neaparat ca baiatul sa se termine in tine ca sa ramai insarcinata se poate intampla si daca nu se termina.Deci ai grija si protezeajatewinking

| Polomitreaci a răspuns:

M-am saturat de intrebarile astea de genu "am facut sex neprotejat, pot sa raman insarcinata?" normal ca puteti ce dracu nu intelegeti?
P.S:as intelege sa puneti astfel de intrebari daca la scoala nu v-ar invata asa ceva.straight face

| Alibe a răspuns:

Teoretic nu poti ramane insarcinata daca nu a ejaculat in tine, insa practic sunt sanse, f mici, sa ramai de la lichidul preejaculator eliberat inainte.

| G4b0r a răspuns:

Mici sanse sa ramai insacinata