| Papushikathadidi a întrebat:

Am facut sex neprotejat (el a "lasat in mine" )cand eram pe ciclu,mai exact a doua zi. Dupa care a treia zi am observat ca nu mai am scurgeri, foarte putin, dar am perioade in care am sanii umflati, mai vine cate un "val"de caldura pe mine.Ce ar putea fi? Poate fi o sarcina sau o infectie? Help me

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In primele 2-3-4 zile ale oricarui NOU CICLU menstrual sperma poate sa fie ejaculate in vagin fiindca in aceste zile producerea unei sarcini atat teoretic cat si practic este considerate ca fiind IMPOSIBILA in proportie de peste 97-98%. In aceasta perioada a ciclului menstrual de asemenea este 100% IMPOSIBIL sa se manifeste orice fel de ''simptome de sarcina'' dintr-un motiv extrem de simplu, fiindca asa ceva NU EXISTA. In cazul tau absolut totul se produce/petrece la nivel mintal din cauza starii PARANOIDE instalate, fiindca NU ai nici cele mai elementare cunostinte sau informatii privind mecanismul si procesul procreerii umane. NU este vorba nici de sarcina, si nici de infectie, este vorba de PARANOIA. Citeste, studiaza, informeaza-te. Multa sanatate!

| Papushikathadidi explică (pentru corbulalbrosu):

Nu cred ca am o stare cum ziceti dumneavoastra

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Papushikathadidi):

Ba da draga d-ra, eu consider ca nu gresesc in acea afirmatie de-a mea, fiindca in caz contrar ai reusi sa intelegi 3 lucruri si anume : 1. ) In primele 2-3 zile ale ciclului menstrual care incepe in prima zi de menstruatie, pe baza rezultatelor obtinute dupa efectuarea de studii si cercetari stiintifice si medicale a reiesit ca fprmarea sarcinii in proportie de peste 98-99% este IMPOSIBILA, : 2. ) Inainte de a se realiza procesul de nidatie/implantare a ovulului fecundat in masa endometrului din uter este ABSOLUT IMPOSIBIL sa se produca chiar si cea mai mica, nesemnificativa ''SIMPTOMA DE SARCINA'' din simplul motiv ca asa ceva NU EXISTA in acest moment al ciclului menstrual, 3.) menstruatia cu lungimea de 2-3 zilem care este foarte slaba cantitativ, reprezinta o menstruatie la fel de ''normala'' ca si cea care are durata de 6-7 zile si este foarte/extrem de abundenta. Daca ai fi avut dorinta si/sau curiozitatea de a sti/de a cunoaste care este motivul exact, cert si adevarat, ai fi aflat ca acest aspect al numarului de zile de menstruatie si a cantitatii de sange eliminat in timpul sangerarii menstruale, tine pur si simplu numai/doar de grosimea, marimea si de gradul de dezvoltare a ENDOMETRULUI care se elimina prin procesul menstrual. Aceste lucruri se invata la facultate. Multa sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Sarcina este scoasa din calcul, si sanii umflati sunt din alt moiv.

| Papushikathadidi explică (pentru MihaiNicu23):

Sper ca nu va fi nimic.dar din ce cauza a treia zi nu am mak avut ciclu, adica am avut dar cateva picuri?

| kar1GaNNN a răspuns:

Poate fii o sarcina. Infecție nu cred ca e.

| HazelEyes77 a răspuns:

Practic nu sunt sanse reale sa fii ramas gravida de vreme ce erai in perioada menstruatiei si dupa cum se stie in zilele acelea nu poti concepe un copil fiindca nu exista un ovul care sa poata fi fertilizat. Simptomele pe care le ai nu au legatura cu graviditatea. Multa sanatate