| ElEmennt622 a întrebat:

Am făcut sex neprotejat. Mi-am scos-o la timp. După putin timp, după ce m-am șters bine, am mai bagat-o (din greșeală, ca a alunecat cand voiam s-o facem anal) din nou in vagin. Nu a curs nimic, dar totusi imi fac griji. Fata poate fi insarcinata?
(a fost doar o penetrare a doua oara. Am bagat-o si am si scos-o)

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Prima data ar fi fost absolut logic si bineinteles ca si rational si normal sa-ti fi pus tie insuti dar si partenerei tale de sex simpla intrebatre care este intr-adevar necesar de a fi stiut/cunoscut in astfel de situatii : ESTI IN PERIOADA FERTILA A CICLULUI? Si in functie de raspunsul partenerei devenind informat in privinta perioadei in care este ciclul ei menstrual, cel mai probabil nu ai mai fi postat aceasta intrebare. Pentru ca si tu sa fii pe deplin si corect informat trebuie sa stii ca sarcina se poate forma numai daca :
1.) sexul este intretinut in zilele care apartin de perioada fertila a ciclului menstrual,
2.) si numai daca ajunge sperma (veritabila/autentica)... IN VAGIN ( deci nu si atunci cand/sau daca sperma ajunge in anus/rect... sau in gura laughing )
3.) NU are importanta daca actul sexual este foarte scurt sau lung
4.) NU are importanta care este cantitatea de sperma care ajunge in VAGIN si numai aici NU si in alta parte. big grin
Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat
| JustAFriend a răspuns:

Nici cea mai mica sansa nu are sa fie insarcinata