| Andreea76761244 a întrebat:

Am facut sex neprotejat.Partenerul si-a dat drumul dupa cateva sec dupa ce a iesit din mine. Abia imi trecuse ciclul.Am fost panicata asa ca imediat am luat pastila de a doua zi.Ieri trebuia sa imi vina ciclu, avand mereu ciclu regulat m-a luat panica.Este de la pastila?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uita de ciclu pe urmatoarele 6-12 luni, fiindca nu va mai veni regulat, din cauza efectelor negative pe care le experimentezi acum, dupa ce ai luat acea bomba hormonala.

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care esti o fata norocoasa, ciclul menstrual nu se va deregla prea grav/sau sever/in masura foarte mare in urmatoarele 3-4 luni.
Insa in cazul in care esti o fata ghinionista, este posibil ca ciclul menstrual sa se deregleze foarte grav/sever in urmatoarele chiar si 9-12 luni. De asemenea desfasurarea si modul de manifestare a sangerarilor menstruale poate sa devina anormala si atipica.
Avand in vedere faptul ca ciclul tau menstrual a fost pana acum de tip regulat se poate aprecia ca in proportie de peste 97-99% actul sexual a fost intretinut in una din zilele apartinatoare de perioada INFERTILA, cu multe zile inainte de a incepe perioada FERTILA si in consecinta practic a fost IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina. Fiindca pastila contraceptiva a fost folosita cu totul INUTIL, ai dat dovada de o crasa IRESPONSABILITATE, din moment ce cu buna stiinta ai reusit performanta deloc dorita de a-ti dereglat ciclul menstrual pe termen mediu sau poate lung.
Multa sanatate!

| cristimihailov a răspuns:

Pacat, ar fi trebuit sa fii fost o amintire placuta.

Dar s-a transformat intr-un stres pentru tine si un cosmar pentru el.

Răspuns utilizator avertizat
| Lizuca1234 a răspuns:

În afara faptului ca ți se va dereglat ciclul, ești ok.

| hatcremos1 a răspuns:

Nu este de la sperma