| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex pe 22 si de atunci ma doare ovarul drept cand ma ridic, asez. De la ce poate fi durerea?

Am facut sex fara prezervativ maxim un minut pana sa ne oprim ca sa si-l puna. Nu era nici lichid pre-ejaculator si nici nu si-a dat drumul. In 2 zile trebuie sa imi vina menstruatia si nu am deloc crampe. Inainte de fiecare menstruatie aveam o saptmana zilnic crampe, inainte sa imi vina. Credeti ca sunt sanse sa fi ramas gravida si sa nu imi mai vina?

Răspuns Câştigător
| dimitria011 a răspuns:

Buna,
E cazul sa te liniștești!
Am durere de ovare de acum 4 luni defiecare data apare cu câteva zile înainte de menstruație, uneori fluctuează mai exact intr-o luna ma dor sânii înainte de menstruație, intr-o luna ma doare ovarul și la fel doar când ma ridic sau ma pun jos și e crampa foarte rapida.
Motivul este SCHIMBAREA HORMONALĂ, și faptul ca ovarul elimina ovul datorită căruia vine menstruația din acesta cauza te doare acum este posibil ca menstruația sa îți întârzie 2-3 zile pentru ca dacă ovulul a fost eliminat de curând atunci nu a avut timp sa ajungă in uter sa își faca treaba. Asta mi-a spus medicul meu nu vorbesc aiurea.

Iar ca o paranteza, legat de contactul sexual, singurele organe care te pot durea după contact sunt vaginul sau uterul (burta).
Rămâi calma totul este ok!
Dacă durere persista și după ce îți vine menstruația mergi la medic, durerile de ovar bineînțeles in funcție de organism pot fi și din cauza chisturilor inofensive de pe ele.
Somn ușor și nu te panica!
?✨

| Mmmmmm7172 a răspuns (pentru dimitria011):

Mulțumesc mult!

1 răspuns: