| Felycity a întrebat:

Am facut test de sarcina dupa menstruatie si mi-a arătat negativ...cum credeți este drept?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Rezultatul oricarui tip/marca de test de sarcina pe baza urinei este considerat : valid, valabil si corect in proportie de peste 98-99% numai in cazul in care testul a fost efectuat dupa ce au trecut minim 7 zile de la prima zi de menstruatie. Rezultatul obtinut fiind NEGATIV, a confirmat faptul ca in urina testata NU exista hormon de sarcina hCG, fiindca in uterul tau NU exista o sarcina instalata, singura care poate sa produca acest hormon. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai avut deja menstruatie, ce sens mai avea testul de sarcina?

| mihai69 a răspuns:

Posibil; nu avem de unde să știm ce tip de test ai folosit și nici cât timp a trecut între contactul bănuit a fi periculos și testul propriu zis.
Dar dacă spui că a venit menstruația (și o fi fost și la data cuvenită), e posibil să nu fii gravidă.

Răspuns utilizator avertizat
| Ely1234567 a răspuns:

Dacă ai avut menstruație nu ești însărcinată