| TreiSurori a întrebat:

Am fost cu un baiat 4 luni (eu am 20 el are 21)
si ne-am despartit pentru ca mereu imi era frica ca nu ma iubeste si ca ma vrea pentru un singur lucru. In fine.
El mi-a spus ca vrea sa fim prieteni o perioada, fara griji, responsabilitati dar apeleaza la mine pentru sex daca are nevoie..desi eu nu ma simt bine.
Dupa ce o sa isi `puna in ordine` gandurile poate va exista o cale de impacare( asa a zis el) dar nu cred.
Intrebarea este: ce pot face sa nu petrec singura sarbatorile de iarna, mi-as dori sa imi petrec timpul cu el intr-un mod placut..doar ca pe el nu il intereseaza micile lucruri cum ar fi o plimbare in parc, o vorba buna etc.
Cum as putea sa il am de Craciun/Revelion?sad
Cum as putea sa il impac desi nu imi da nici o sansa?
Raspunsuri bune va rog fara misto`uri.

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Ala te trateaza ca pe o papusa gonflabila si tu tot te tii dupa el?! O fi singurul barbat de pe Pamantul asta? Cauta-ti un om care sa te respecte, nu un papitoi care te vrea doar pentru sex.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Prietenul tau a ales: nu te doreste decat pentru sex si tu practic, acepti acest lucru. Daca de sarbatori el va gasi alta fata buna de sex, atunci vei fi singura, daca nu, ai putea avea noroc.

| Danysan a răspuns:

Bby i-a in considerare ca acel Baiat pe care tu il doresti enorm nu te vede cum il vezi tu.El te vrea doar pentru sex si aventura. Daca te iubea statea dupa tine si iti doemonstra asa.Stiu ca voi fetele sariti repede cand vine vb de sex, dar atat vreme cat il practici cu persoana iubita nu vad nimic anormal.mai bine te F*** cu Iubitu tau decat cu unu oarecare.Pe de alta parte nu trebuie sa ii dai de inteles ca esti atat de disperata (nu vreau sa te jignesc )dupa el. Orice dar nu ii arata ca esti dupa el lesinata. Poate sa inceapa sa te mainpuleze si sa te utilizeze doar pentru favoruri sexuale.Trebuie sa ai decentata de fata si sa incerci sa ii arati ca il iubesti. Daca nu vrea si nu e interesat asta e. Sunt atatia Baieti care probabil te-ar iubii si ar tine la tine mult dar probabil ca esti constienta ca nu le-ai dat nici macar o Sansa cand a fost vb de asa ceva.

| contαbαndonαt a răspuns:

Fara mistouri, face dobitocul ala destul misto pe seama ta, de ce sa mai facem si noi? Esti tipicul femeii romance, draguta si prostuta.Multe femei frumoase in tara asta, foarte multe dar si foarte naive, care accepta mult prea multe pentru mult prea putin, si cat indura...Mie sincer mi se pune un nod in gat de cate ori ma gandesc la chestia asta, cand vad cum multe reprezentate ale sexului frumos aleg sa nu se respecte, deloc.
Duduie, lasa-l pe tip, lasa-l in lumea lui.Ce sa-ti mai zic, poate decat...Respecta-te!

Răspuns utilizator avertizat