| PrettyLiar94 a întrebat:

Am fost cu un baiat un an. De duminica se purta ciudat, ma mintea in fata si raspundea sec la mesaje. Dar am trecut cu vederea. Ieri seara era in asteptare de 2 ore (vbea la tel ). m a mintit ca era la matusa lui si c imi dadea ocupat. Dar se vedea clar ca vorbea l tel. Eram sigura ca e ceva ciudat. Azi mi a zis sa ne despartim. Si nu i am rasp la mesaj pt ca nu stiam ce sa zic. Cand a vazut ca nu ii raspund a inceput sa ma sune in disperare. Dar nu pot sa ii raspund deoarece m ar durea mai tare sa mi zica la tel. Daca ii raspund sigur o sa imi vorbeasca in sictir si o sa incerce sa ma faca pe mine vinovata. Si in plus indiferenta mea il doare si pe el. Dar oare de ce ma suna?
Voi ati patit asa? Eu vreau sa ii arat ca nu ma afecteaza ce a facut, dar nu stiu daca e bine.

Răspuns Câştigător
| 1DeadMemories a răspuns:

Intr-un final i-as raspunde si i-as spune...N-ai spus ca ne despartim,de ce ma mai suni? Ma bucur ca ai luat decizia asta tu, mie mi a fost greu pana acum sa-ti spun asta. De mult ma gandeam ca ne va fi bine separati, dar mi-a fost teama sa nu te afecteze. Stai linistit, eu sunt ok, ramanem amici.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Crezi ca daca nu raspunzi va ramane cu tine? E clar ca are pe altcineva.Si va renunta in mod sigur la tine.Accepta adevarul in fata.

| SkyPilot a răspuns:

Vorbeste cu el la telefon si vezi ce are de spus. Probabil ca relatia voastra s-a terminat, probabil ca si-a gasit pe altcineva. Imi pare rau pentru tine, dar asta e viata.
Nu te certa cu el, accepta ce are de spus, nu il invinovati cu nimic. Indiferenta ta il doare cel mai tare si il va face sa se gandeasca la tine si sa isi puna intrebari.
Eu as zice sa il elimini din viata ta, o relatie "reincalzita" nu merge bine. Iti va fi greu acum, dar pe termen lung iti va fi mai bine. Nu il mai primi inapoi.

| frostxtq a răspuns:

Nu se astepta la atitudinea asta indiferenta din partea ta si in mod sigur il deranjeaza pentru ca se astepta sa faci crize colosale si isterii, plansete etc.
Raspunde-i totusi la telefon, calm, fara cearta, fii rece si indiferenta si intreaba-l daca motivul pentru care s-a despartit de tine este o alta fata. Daca raspunsul e da, inchide-i si sterge-l definitiv din viata ta. Un om care inseala nu merita nimic, e un las si un imbecil.

| e1xtz a răspuns:

Bv, ca nu i-ai raspuns.
draga de tine
eu spun sa il cauti pe @corbulalbrosu sa te ajute, numai el poate...sunt sigur

| LarisaVescan a răspuns:

E clar k o combina p una la tel de aia nu ti-a raspuns ar fi bine sa ii rasp sh sa ii zici ca nu ai raspuns atunci pentru ca te bucurai si nu ai vrut sa simta k tu te bucuri k nu mai esti cu el, atitudinea asta o sa il faca sa se intoarca la tine da mai incolo
Daca o sa te simta k regreti despartirea va face din tine ce va vrea
Trebuie sa nu observe k te doare despartirea iti garantez k o sa il doara asta

| Francescaalexia a răspuns:

Eu ti as sugera sa ii raspunzi la telefon si asa poti sa vezi ce are sa iti spuna! Daca cumva te minte poti sa incerci sa il intimidezi! Cea ce nu le plac baietilor! Mult succes