| natupeu22 a întrebat:

Am fost implicat intr-o relatie serioasa acum ceva timp care s-a « ruinat » din cauza geloziei...
Ca sa trec peste despartire am iesit intr-o seara cu baietii.Am pus un pariu(ala care are cele mai putine numere de telefon de fete plateste taxi-ul), reusisem sa strang peste 20 numere in mai putin de o ora.

A doua zii neavand ce face am inceput sa sun, sa intru`n vorba cu fetele, un id de mess, facebook, am si iesit cu unele dintre ele...

In momentul de fata sunt implicat in 2 relatii tip fu#kfriends :
Una dintre «partenere », daca pot sa le zic asa, m-a uimit, imi zice ca nu poate sa renunte la "iubit"(cu care sta de ~1an deoarece il iubeste )
#1. Cum poti sta cu o persoana de aproape 1 an, sa sustii ca o iubesti si sa te F#ti cu altu?

#2. Ce parere ai despre relatiile de tip "fu#kfriends"?

#3. Oare mai exista fete cuminti, serioase?(Adica sa nu fii tu prostu` care o « intretine » si altu` s-o f##a)

4 răspunsuri:
| Analytical a răspuns:

Da, din pacate pentru altii care nu cred asta, da, exista! eu sunt una dintre ele! nu ma complac in relatii de genul! si, logic si normal vad ca si fetele pot fi ca baietii din cate mi-ai spus. straight face s-o f**** cu tine desi avea prieten? hmmstraight face e clar, ca lumea asta numai are nevoie de sentimente si nu isi mai inteleg rostul de viata, unii! normal, eu o cataloghez drept o curva! de fapt, sunt multe asa, din cauza celor ca ele "toate" suntem bagate intr-o oala, si toti baietii au o impresie proasta despre noi fetele! ca toate suntem curve, indiferent daca ne cunosc sau nu viata! ii urasc pe astia! cunoaste omul si pe urma trage concluzii! cum nu toti baietii sunt gay asa nici toate fetele sunt ***! incep sa detest indoferenta si indolenta cu care pot privi atat baietii cat si fetele "sentimentele pure". totul se rezuma la sex! de ce? da, e o nevoie, si cred ca poate fi frumos intr-o relatie cand ambii se iubesc cu adevarat, desi e de preferabil dupa casatorie! atunci nimeni nu are urmari, adica ce? e o nevoie fizica. ar trebui sa ne lege mai tare nevoile spirituale intr-o relatie de cuplu decat cele fiziologice! multi spun ca de ce sa astepti pana la casatorie? la urma urmei e doar un act! da, atunci intrebarea e, de ce sa nu astepti? si de ce sa nu te casatoresti daca e doar un act? daca tot sustine-ti ca va iubiti cu adevarat si ca nimic nu va va desparti? uite, de aici reiese faptul ca baiatul vrea doar sex. straight face posibil s-o iubeasca dar, daca o iubeste cu adevarat se poate abtine pana dupa! uite, poate pentru voi baietii nu e complicat. dar noi fetele, eu cel putin, consider ca e mai bine dupa casatorie cu sexul, decat sa am de suferit stiind ca ajung curva tuturor! odata ce ai facut-o si te desparti de iubit, inevitabil se va intampla asta, pentru ca se va intampla! straight face fetelor nu va mai amagiti! nimeni nu te mai poate dori mai mult din moment ce tu i-ai oferit toul ce puteai sa-i dai! si baietii, intotdeauna vor alerga dupa ceea ce le este interzis! ceea ce este aproape imposibil de atins! happy asta e omul! de fapt, toti isi doresc o viata plina de sentimente si fericire dar putini sunt cei motivati sa caute asta! eu imi doresc o viata plina de "sentimente" nu doar mediocritati de fatada. si la urma urmei nu sunt obligata sa regret ceva mai tarziu doar pentru ca altii m-ar putea considera ciudata! eu niciodata, nu m-as uita la ceea ce el are! am aspiratii destul de mari de la viata incat sa-mi fac o cariera si sa traiesc bine! eu il vreau pe el! ca sentiment si tot ceea ce cuprinde! daca nu ma inteleg cu el, poate sa-mi astearna toate bogatiile ca nu ma uit la el! sper ca nu te-am plictisit cu ideile mele despre viata si oameni! acum, daca vrei te pot ajuta pe tine daca vrei, cu o intrebare, orice! big grin mi-a parut bine.:*

| sweetgirlforyou a răspuns (pentru Analytical):

Foarte frumos raspunsul.Si ai multa dreptate,din cauza unor panarame, totiiiiii baietii cred ca toate suntem panarame. Si da ai dreptate exista fete cumintii, eu am o relatie de 1an si 8 luni aproape si nu l-am inselat nici macar k privirea si dragostea curata si adevarata este atunci cand ai inpartii cu cel de langa tine si un colt de paine, nu atunci cand esti intretinuta/intretinut

| Bibiiy a răspuns (pentru Analytical):

Foarte adevarat raspunsul tau! happy

| natupeu22 explică:

Nu doar atat, fata "presteaza" mai mult iar tipul care o-ntretine o pupa cu cel mai mare dragrolling on the floor