| Frumosul345 a întrebat:

Am fost inselat de prietena mea.A vorbit cu alt băiat. L-a intrebat chestii despre el.Mai merita sa continui?
Avem o relatie de 1 an si 3 luni.
Dau funda

Răspuns Apreciat de Editori
| Rux04 a răspuns:

Bună. Eu în locul tău nu i-aș mai da nicio șansă. În momentul în care relația scârțâie se discută cu partenerul și dacă cei doi nu găsesc soluții mai bine se despart decât să înșele. Înșelatul provoacă suferință.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai asta nu -i inselat, doar pentru ca a vorbit cu un baiat...
Cum dumnzeu se cheama atunci, daca se culca cu altul?
Pana la urma fata este libera sa faca ce vrea, dar sincer, chiar nu vad unde te-a inselat, atata vreme cat doar a discutat cu alt baiat, nu s-a dus cu el niciunde, nu au avut sex sau altele.
Poate ar fi bine sa intelegi ca, o fata nu-i o marioneta si nici propietatea ta, putand sa meara unde doreste si sa faca ce doreste.
Nu uita: iti este doar prietena, nu sluga, nu nevasta, nu propietate personala.

| Emilian65 a răspuns:

Da.

| Andreeush a răspuns:

De unde știi că te-a înșelat?

| Eireann a răspuns:

A vorbit cu el? Pe bune? Cati ani ai daca consideri ca a vorbi cu un alt baiat echivaleaza cu a insela?

| Eteda a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa aveti o discutie fata in fata, pentru a rezolva asta, tu decizi daca mai merita sau nu, tu stii ce simti pentru ea si daca poti trece peste faptul ca a vorbit cu alt baiat, daca a vorbit chestii intime, adica despre sex sau chestii de genul, atunci cred ca n ar mai fi cazul sa ii mai acorzi nici o sansa

| vulpitaa18 a răspuns:

Nu stiu cat de grava a fost aceasta,, inselaciune,, de care zici tu, dar eu zic ca daca avea sentimente adevarate fata de tine nu se ducea la altul. Daca doar au vorbit, nu e nimic grav deci exista rezolvare.

| SunF a răspuns:

Din ce spui tu, ea si aratat interesul pentru un alt baiat, practic isi cam cauta pe altcineva, eu i-as cam da papucii
Si cine spune ca face ce vrea, ca e femeie sau ce aiureli mai spun ei pe acolo, au dreptate, face ce vrea cat e singura, dar într-o relatie trebuie sa te gandesti si la cel de langa tine si nu mai trebuie sa faci absolut ce vrei.
Ma duc la curve ca fac ce vreau, nu? Eu zic ca nu merge asa