| anonim_4396 a întrebat:

Am fost la o cabana acum câteva zile și în ultima zi am băut cam mult. Am stat pana mai târziu în ciubar cu un prieten și pana să-mi dau seama, lucrurile au luat alta întorsătură și ne-am sărutat. El a făcut pasul ăsta, fiind mai treaz decât mine. Problema este ca eu am iubit și practic, făcând asta l-am înșelat. Recunosc ca am cam întrecut limita cu alcoolul și poate ca nu ar fi corect sa dau vina pe asta, dar în alte condiții nu as fi făcut asta niciodată. Ma simt foarte prost și vinovata de ceea ce s-a întâmplat, dar nu am curajul să-i spun. Îl iubesc prea mult și mi-e frica ca o să-l pierd din cauza acestei prostii dacă află.
Dacă aveți vreun sfat, e binevenit.
Mulțumesc!

14 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

E foarte urat ce ai facut, dar daca vrei sa-ti pastrezi iubitul, eu te sfatuiesc sa nu-i spui niciodata despre asta. Nu ai face altceva decat sa-l torturezi si chiar daca ar trece peste asta si te-ar ierta, va ramane intotdeauna cu un gust amar. Eu de exemplu, nu as putea sa trec peste asta. M-as desparti de tine. Deci...repet, nu cred ca-ti foloseste la ceva sa-i spui.

| darrio2007 a răspuns:

Daca doar v-ati sarutat nu ar fi o problema.

| Violleta2022 a răspuns:

Esti sigura ca doar te-ai pupat cu el?
Eu nu cred ca asta este tota devarul...
Ca nu ar trebui sa te simti chiar atat de rau, mai ales ca de buna voie te-ai dus singura la petrecere si ai baut fara masura, deci erai pregatita de mai multa activitate.
Iarta-ma, dar daca iti iubeai prietenul, macar jumatate din cat ai declarat aici, nu te-ai fii dus nicaieri fara el!

| MariaRaluca1109 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ma simt rău pentru ca i-am spus de nenumărate ori ca nu i-aș face una ca asta. M-am dus cu prietenii, după ce au insistat de mai multe ori sa vin și eu cu ei. Recunosc ca spre deosebire de prima seara, în următoarea am exagerat cu alcoolul, ceea ce a dus la acest incident. Nu voiam mai multa activitate nicidecum. As fi vrut mai mult ca orice sa fie și prietenul meu acolo, dar fiind o oarecare distanta între noi nu am avut ocazia sa ii prezint grupul de prieteni și nici el sa reușească sa vină.

| Violleta2022 a răspuns (pentru MariaRaluca1109):

Retine: daca iti iubesti rietenul cu adevarat, nu ai ce cauta cu grupul la but si nici petrceut noptile pe alte parti!
Cand prietenul tau nu poate fii acolo, este bine nici tu sa nu te duci acolo, fara el!

| CIaudiu a răspuns:

Fapta recunoscuta e pe jumatate iertata. Ar aprecia daca i-ai spune adevarul decat daca i l-ai ascunde. Faptul ca recunosti arata ca regreti si vrei sa-l faci constient de greseala ta decat daca ascunzi asta de parca ai fi complice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Heei!

Dacă a fost doar atât poți păstra pentru tine, mai ales în circumstanțele date.

Doar daca era ceva important era musai sa-i spui.

Așa el oricum va crede că a fost mai mult.

Eu in locul tău m-aș simți prost pentru că consum alcool și ajung in situațiile respective.

Mult succes!

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Mai bine zi adevărul decât sa afle de la unul si altul sau alți fi sincera cu el cu Adevărată si lasa băutura dacă vezi ca te ia căldurile oricum 100% nu-l iubește cu Adevărată după ce ai facut sincer cu Adevărată spun

Mulți dintre voi spuneti ca vai cel iubesc vai ce o iubesc la 2 pahare deja înșelați apoi veniți cu lacrimi si plansete cu o grămadă de scuze si rahaturi vi oamenii ca tine nu au habar ce este iubirea sa iubești cu Adevărată voi oamenii ca tine voi sunteți de 2 pahare si va iesit adevărată fata afară rușine sa-ti fie eu in locul lui băiatul ăla nici nu team mai baga in seamă esti un nimic de om nimic la 2 pahar imediată ai loat limba lui ăla in gură iar ala care te iubește cu Adevărată nu mai zic nimic

| Saiko10 a răspuns:

Foarte naspa ce ai facut si ar fi si mai naspa sa nu ii spui, mereu trebuie sa existe sinceritate, nu poti sa il minti ca tu esti intr-un fel cand tu esti altfel, trebuie sa stie ce se intampla in relatia lui ca pana la urma face parte si el din ea, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| Ava1231 a răspuns:

Si daca il iubesti asa mult dc l ai sarutat pe ala? N are sens. Alcoolul nu e o scuza.
Oricat de beata ai fi fost trebuia sa stii ca ai iubit.

| Daz01 a răspuns:

Un gest urât și de neiertat. Sunt sigur că iubitul tău nu merita asta și trebuie să știe adevărul. Omul ăsta a avut încredere în tine să te lase să mergi fără el la acea cabană și tu ce ai făcut? Nu vreau să te jignesc într-un fel, spune-mi ce ai făcut și speră să fie înțelegător. Succes.

| intrebcenustiu a răspuns:

Eh, asa sunteti voi. nimic ciudat