| anonim_4396 a întrebat:

Am gasit studiul asta in engleza
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/10367606/
In care zice ca la masturbare creste nivelul de hormon luteinizant si testosteron.

De ce creste nivelul hormonului luteinizant? Are vreo legatura cu nivelul crescut de testosteron?

4 răspunsuri:
| Spartacus12345 a răspuns:

Hormon luteinizant este secretat de hipofiza si apare atunci cand esti excitat

| Spartacus12345 a răspuns:

Hormon luteinizant este secretat de hipofiza si apare atunci cand esti excitat la fel ca si testosteronul

| anonim_4396 explică (pentru Spartacus12345):

Si ce rol are asupra corpului cand e secretat la masturbare?

| Spartacus12345 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti provoaca foarte multa placere