| Robotica24 a întrebat:

Am inceput clasa a 9-a acest an scolar. Langa clasa mea este o clasa unde se afla un prieten de la scoala veche (generala). Stau mereu pe hol cu el iar in clasa lui este o fata cu care fac contact vizual de fiecare data cand iese/intra din clasa. Eu sunt topit dupa ea. Acum o saptamana a venit la mine si s-a prezentat. Sfaturi sa o cuceresc? Sunt timid.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca fata a dovedit ca are curajul sa faca ea prima pasul pe care in mod normal ar fi fost de datoria ta sa o faci, astfel ca in acest moment esti obligat ca tu sa faci urmatorul pas. in acest moment ''mingea'' se afla in posesia ta, cum se spune in astfel de cazuri, situatii. Dovedeste-i ca ai curajul necesar, inainte ca un altul mai tupeist sa ti-o sufle inainte de a-ti da seama. Succes!

| Robotica24 explică (pentru corbulalbrosu):

Si urmatorul pas cam in ce consta? sa o invit undeva?

Răspuns utilizator avertizat
| corbulalbrosu a răspuns:

Dovedesti ca reusesti sa gandesti absolut logic si rational. Bineinteles ca DA, urmatorul pas consta in a o inviti la o plimbare in doi. Daca accepta inseamna ca ai castigat, daca refuza, ceea ce este greu de crezut ca s-ar putea intampla, ori mai speri si mai incerci si pe viitor, ori iti muti privirea catre o alta fata. Bafta!

| Emilian65 a răspuns:

Cucereste-o! Nu mai astepta ca o pierzi.

| Robotica24 explică:

As vrea sa o invit in oras dar nu stiu unde sa ma duc cu ea... in mall sau la o plimbare printr-un parc?