| Irina00099 a întrebat:

Am început sa folosesc mastrelle flora plus. este recomandat sa fac sex cu iubitul după ce folosesc aceste pastile?
Răspuns rapid va rog!

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

In timpul folosirii acestor pastile NU este admis sa intretii contacte sexuale neprotejate prin intermediul prezervativului, in cazul in care tratamentul este prescris pentru a combate o infetie fungica sau bacteriana existenta in vaginul tau. Nu ai amintit si nici nu ai precizat, dar interdictie sedatoreaza faptului ca tratamentul de regula este prescris pentru a ajuta tratarea vaginitelor bacteriene si fungice, inhibarea/oprirea cresterii tulpinilor de : Candida, Trichomonas si Gardnerella, precum si in vederea restabilirii nivelului si a valorii optime a pH-ul vaginal cu scopul de refacere a florei vaginale afectate de infectia vaginala recenta/avuta. Multa sanatate!