| bianca95cs a întrebat:

Am inceput sa plac un baiat.Nu stiu daca si el ma place, dar intotdeauna imi ia apararea [dar cred ca daca ar fi la o adica ar lua apararea oricarei fete -in afara de aia increzuta laughing] si o data mi-a zis ca sunt draguta [cand i-am dat tema laughing]. Cand ma uit la el, zambeste.Chiar nu pot sa`mi dau seama daca ma place deoarece el a avut probleme cand era mai mic.Parintii lui stau in Italia la munca si el sta cu bunica lui, dar bunica lui nu prea are grija de el.De multe ori ii da palme peste fund altei colege [aia ii putin dusa, increzuta, se crede piti dar nu e asa] si totusi cred ca face asta numai sa o enerveze. Odata am dansat la ziua unei prietene, iar alta data trebuia sa facem teme la engleza cate 2 si am nimerit sa fiu cu el si cu inca un baiat.Pe baiatul celalalt nu il prea interesa, si ma gandeam ca nici pe el nu il intereseaza [nu le prea ale cu scoala laughing]. Pana la urma am facut singura tema si Adi[asa il cheama] a facut si el singur.Cand am venit odata de la scoala [stam la blocuri apropriate] m`a intrebat de ce nu l`am anuntat si pe el deoarece am fi facut proiectul impreuna[intr-adevar, mi`era rusine sa ii zic] si eu i-am zis ca nu stiam daca ar fi acceptat si trebuia sa ma sune si el a zis ca i`era rusine laughing. si de multe ori cand ma suna avea o voce...nu stiu cum sa zic laughing. ca si cum ar fi rusinos laughing. si a zis si el cu vocea lui ca de multe ori cand ma suna se fortea sa ma sune deoarece i`era rusine.De multe ori cand sunt acasa si ma gandesc la el imi tto zic fortat in mine "Nu o sa-l mai plac! Nu o sa fiu cu el! Nu e genul meu!", dar odata ce ajung la scoala si il vad...imi schimb total parerea.
voi ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| Barblaster a răspuns:

Parerea mea e ca iti place sa razi laughing.Iti place de el, doar ca iti este greu sa recunosti.Incearca sa te mai imprietenesti cu el, sa mai afli cate ceva pe aici si pe acolo, iar la momentul potrivit il intrebi daca te place. Dupa o sal lasi cu o fata rosie...da sper sa-ti raspunda cu "da". Mult noroc

| usernameforgirls a răspuns:

Parerea mea e ca te place.Incearca sa devii prietena lui(amica), daca este rusinos iti recomand sa faci tu primul pas, ia´ti inima in dinti si intreaba´l dar mai discret... sper ca ti´am fost de ajutor

| Ninely a răspuns:

Sincer sa-ti zic il placi si inca tare dar cred ca si el te place este si evident dar daca doresti sa fii cu el ar trebui ca ambii sa fiti mai indrazneti