| anonim_4396 a întrebat:

Am incercat sa-mi pun pentru prima oara un prezervativ Love+ in ambalaj rosu cu marime universala dar imi era stramt si nu am putut sa-l pun deloc (nu, nu l-am pus invers sau ceva). Daca acela nu a fost bun ce marime imi trebuie?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic prin insasi denumirea ca marime a produsului si anume ''MARIME UNIVERSALA? '' un stfel de prezervativ in mod logic si normal ar trebui sa se potriveasca pe orice penis; atat pe cel de 10-11 cm lungime si cu grosimea cat degetul, cat si pe un penis de 18-20 cm lungime, cu diametrul de 5-6 cm. Probabil ca dupa aceasta intamplare, ai inteles/constientizat si tu ca pur si simplu este o ''gogorita'' acesta denumire. Prezervativele ''adevarate'' de marca, sunt fabricate pe MARIMI exact la fel cum se fabrica atat pantofii cat si hainele. Prezervativul de marime potrivita se alege in functie de GROSIMEA penisului.
Un truc folositor si de mare ajutor, este tubul de carton pe care este infasurat sulul de hârtie igienică. Testul e foarte simplu, chiar dacă pare un pic dubios : penisul in erectie maxima se introduce în tub/cilindru şi
-- dacă rămâne spatiu/loc înseamnă că măsura potrivită este S.
-- dacă tubul se potriveşte tocmai bine, marimea este Regular
-- dacă tubul este prea strâmt sau nu intra deloc atunci marimea potrivita este L sau XL.
Daca marimea prezervativului este notata prin numere atunci :
-- pentru marimea S corespund numerele cuprinse intre 43-49
-- pentru marimea Regulat corespund numerele cuprinse intre 50 -56
-- pentru marimea L corespund numerele cuprinse intre 55 - 60
-- pentru marimea XL corespund marimile cuprinse intre 60 -67.
Cumperi 3 marimi consecutive si prin incercari succesive vei reusi sa stabilesti marimea care se potriveste perfect.
Spor la lucru. Sanatate!

3 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Deci, daca inteleg.bine ai incercat sa iti pui un prezercativ in ambalaj rosu...
Incearca sa-l scoti din ambalaj.

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Vai cat esti de amuzant.

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Eventual - desi nu cred - iti dai seama cat de nasol te exprimi.