| Airam99 a întrebat:

Am intalnit un baiat.Ma inteleg foarte bine cu el.Eu il plac cam de un an si nu am avut curajul sa ii spun, insa acum doua luni a aflat de la una din prietenele mele si m-a adaugat in lista sa de messenger. Mi-a cerut numarul de telefon m-a sunat, eu nu stiam ca el stie ca il plac.De atunci el ma suna in fiecare seara, iar la scoala ne intelegem foarte bine.Intr-un final i-am spus eu personal ca il plac, iar el a ramas fara cuvinte.Nu s-a manifestat altfel.Am mers la spectacole impreuna, spre casa.Mentionez ca lui ii place de o colega de-a mea, dar nimic nu s-a schimbat din ce era in trecut.La un moment dat, intr-o seara de vineri am vorbit triplu cat vorbeam de obicei, iar el a zis ca nu e nici-o problema, ca doar vorbeste cu mine.Mai mentionez ca nu era seara sa nu-mi trimita mesaze cu noapte buna si cu "pup" la sfarsit.In final l-am intrebat daca doreste sa fim mai mult decat amici, el si-a cerut scuze si a spus ca nu se poate, pe viitor.
Nu mai stiu ce sa mai cred.Sunt perfect confuza. Ce as putea face? Ce credeti? Colegele mele si fetele din clasa lui cu care sunt foarte buna pretena spun ca m-ar place, nu neg faptul ca verisorul meu la tras de limba cam ce crede despre mine.
Vreau si eu sa stiu cam ce as putea face in priviinta colegei mele care tot zice ca nu v-a fii niciodata cu el pentru ca ii sunt prietena, dar ea isi da din ce in ce mai multe tarcoale pe la clasa lui.
Acum pe sfarsit. Voi credeti ca m-ar placea si pe mine?

5 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

E clar, el te vrea de amica, iar pe colega ta de prietena

| ccriss a răspuns:

Hmm nu stiu ce sa zic.Si eu am fost in locul prietenei tale odata > ce putea sa-ti zica da fata il plac as vrea sa fiu cu el dar nah acum ca imi tot spui tu ca il placi ce sa zic ca mas combina eu cu el.SI daca e cea mai buna prietena a ta nu ar recunoaste ca si ea il place.Cat despre el ce sa zic. Daca nu ar tine la tine nu ar vorbii atat cu tine nu tiar da atata atentie ce sa zic :-ss eu zic sa-i ceri ceva concret straight face habar n-am. Bafta oricum

| Orte95 a răspuns:

Un baiat daca are probleme sau curiozitati le impartaseste cu prieteni lui (baieti). Daca vorbeste cu tine e clar ca nu vrea sa fiti doar prieteni, eu cred ca te place dar ar trebui sa fi mai nepasatoare in relatia cu el (cucerestel) si baietilor nu le place sa fie intrebati, prefera sa faca ei acest lucru. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| karinamark a răspuns:

Daca colega ta il tot refuza el va fi din ce in ce mai ambitionat sa o cucereasca.insa tu ramai unde esti deveniind prietena lui cea mai buna si stiind multe lucruri despre el vei putea devenii viitoarea lui prietena. Succes!

| Rawrrrrrrrrrr a răspuns:

Parerea mea este ca te place putin mai mult decat pe o prietena. daca tu nu ai avut curajul sa-i spui ca il placi, atata timp, poate si lui ii este jena sa spuna. daca este cu fata care ai spus ca "o place" inseamna ca tine putin la ea si nu vrea sa-i raneasca sentimentele. si uite asa nu ti le raneste foarte tare nici tie, datorita faptului ca sunteti prieteni buni, dar nici tipei aleia.
incearca sa ai mai multa rabdare si sa vezi ce spune. si mai incearca sa-l intrebi ce simte el pentru tine, sa fi sigura daca te place sau vrea doar sa fiti prieteni.