| misa_4722 a întrebat:

Am inteles ca avortul poate fi facut: chirurgical si medicamentos.
ei.pentru cel medicamentos ce medicamente se folosesc si cat coasta?

4 răspunsuri:
| valThina a răspuns:

Deci, cel medicamentos e cam in felu asta.: iei niste pastile.sub supravegherea unui medic...pana cand oul moare(sa zic asa nu)si apoi s face un fel d ciuretaj sa scoata c mai e ...placenta si copilul mort, deci tot acolo ajungi
nu stiu cat costa... dar nu sunt sigure.asta o stiu d la un ginecolog:d

| ღϨpɘcίαɭḞɘɘɭίηḡsღ a răspuns:

Exista anti-baby...
Provoaca avortul dar sunt foarte periculoase si din cate stiu ii sub forma de injectabil thinking
Intreaba un ginecolog pentru mai multe informatii thinking

| SteauaNordului a răspuns:

buna
avortul chirugical e sfant, cel medicamentos desi e cam 10 lei pastila si trebuie sa iei 3 sau 5 pastile iti poate provoca hemoragie interna si daca nu ajungi pe masa de operatie in timp scurt ( o chestiune de cateva ore e prea mult) mori cu succes
Nu iti spun nimic de nici o pastila nu vreau sa te am pe constiinta

| dragutza_1869 a răspuns:

Eu stiu de pastile POSTINOR.costa230mdl(61ron)da sint periculoase.il poti da afara cu tot cu matca(sau cum acolo stiintific"uter"). poti sa ramii sterila. cel mai bine e un avort chirurgical, vei fi sigura ca ramii curatata bine. mai bine e sa nu mergi la risc in cazul asta.perotejeaza-te.ai grija de tine.curaj