| Cristiiiish a întrebat:

Am inteles ca prezervativele Feel Thin sunt cele mai subtiri din gama durex. Am si eu o curiozitate: in cazul acesta se rup mai repede sau sunt la fel de rezistente ca si celelalte?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Tehnic vorbind, la același material din compoziție, fiind mai subțire decât un altul din același material, se rupe mai rapid,

Dar senzația?

| corbulalbrosu a răspuns:

Niciun prezervativ NU se poate rupe in timpul actului sexual in cazul in care marimea acestuia este cea potrivita si corect aleasa in functie de grosimea penisului. De asemenea orice prezervativ indiferent de marca producatorului si indiferent si de grosimea materialului din care este fabricat, NU se poate rupe in cazul in care montarea sa pe penis este corect efectuata. Sanatate! Vezi MONTAREA CORECTA A PREZERVATIVULUI https://www.youtube.com/watch?v=7ttIps26C2A

| LupuMia a răspuns:

Eu si prietenul meu folosim doar Feel Thin, sunt geniale, nu le simti, e la fel ca si cand ai face neprotejat, sunt foarte rezistente, ai grija sa nu le ciupesti cand deschizi ambalajul.