| Cutezătorul4k a întrebat:

Am introdus penisul in vaginul prietenei mele de 2 ori fara protectie si ea se tot ingrijoareaza ca s-a scurs ceva lichid prejaculator. Inainte sa-l introduc, in urma cu 30-45min am urinat si cand am trecut la actul in sine am verificat penisul si era uscat.
Apoi am facut protejat pana la ejaculare in prezervativ.
Sanse de îngrijorare?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce riscati sa introduci penisul fara prezervativ?
Este o joaca fara pic de logica ca de satisfactie in alea 2 secunde nici nu se pune problema, doar bataie de joc fata de fata, asta este, ca-i arati ca nu-ti pasa daca ii dai boli cu transmitere sexuala sau daca o lasi insarcinata.

| dullcat a răspuns:

Da. Sunt sanse de ingrijorare. Folositi protectie! Pentru cateva momente de placere poti plati 18+ ani. Chiar merita?

| Cutezătorul4k explică (pentru dullcat):

A fost prima oara asa ca in rest e tortul protejat

| anonim_4396 a răspuns (pentru dullcat):

Esti cumva genul de femeie care nu a folosit in viata ei un prezervativ, nu a durut o capu deloc, e si infertila, in schimb recomanda tuturor celorlalti sa foloseasca mereu protectie?

| GeorgeCazan a răspuns:

Lichidul preejaculator nu apare la primele 2 pompari. Acum depinde si ce ai vrut sa zici cu am introdus de 2 ori penisul, adica l-ai bagat efectiv de 2 ori sau 2 minute?
Trebuie să insiști puțin ca să apară lichidul preejaculator. Și nu apare la toți bărbații.
Puteți sta liniștiți tu și prietena ta, mai ales ca ai terminat în prezervativ.

| Cutezătorul4k explică (pentru GeorgeCazan):

Da, am bagat de 2 ori. Am incercat pentru prima oara fara protectie. De-obicei apare lichidul dupa cateva minunate de "activitate" buna

| GeorgeCazan a răspuns (pentru Cutezătorul4k):

Lichidul preejaculator are spermatozoizi doar dacă au trecut mai puțin de 48 de ore de la ultima ejaculare; după ejaculare mai rămân ceva spermatozoizi în canalul spermatic și uretra.
Lichidul preejaculator este secretat de glandele bulbouretale. Spermatozoizi vin din testicule.

| Fonk a răspuns:

Da

| beetee a răspuns:

Depinde de 2 lucruri.
1- când a avut loc ultima ejaculare înainte de ceea ce ai făcut(dacă ai mai ejaculat înainte cu o zi, sunt șanse sa mai rămână puțin pe canalul unde vine lichidul preejaculator, dar dacă au trecut mai mult de 48 de ore de la ultima ejaculare, plus urinari frecvente, nu ar trebui sa ți faci griji)
2- Dacă prietena ta este la ocupație și cum am scris și in paranteze, ai ejaculat înainte cu o zi de ziua in care ați făcut, atunci sunt șanse minime.