| RazvanGeorge a întrebat:

Am invitat-o pe fata de care-mi place in oras, si a acceptat. La aceasta iesire in oras vreau sa o intreb daca vrea sa fim impreuna. Cum ar trebui sa o intreb si care ar fi momentul cel mai potrivit? Raspunsul cel mai folositor FUNDA + VOT; iar restul VOT!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Faci o gafă cât tine de mare dacă de la prima întâlnire o întrebi așa ceva!
Trebuie să vă mai întâlniți de câteva ori, vezi cum se comportă, din aceste întâlniri îți vei da seama dacă te place și ea ca apoi să vină întrebarea gen: te vezi cu cineva?, exclus: vrei să fii prietena mea? care este de modă veche!
Succes!
Pa, pa.

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Pai momentul potrivit este atunci cand simti tu ca esti pregatit. Pur si simplu tragi aer in piept, iti faci curaj si o intrebi daca vrea sa fiti impreuna! :X de preferat sa stati o banca undeva, sau scoate-o la un suc, cred ca i-ar placea sa vada ca nu te feresti de nimenihappy. bafta:*

| Leonard23 a răspuns:

Trebuie sa ii dai de inteles prin mici gesturi, apoi formeaza-ti o parere din raspunsurile ei si daca crezi ca e ok atunci cand o conduci acasa intreab-o ce intelege ea prin sarut! Ii asculti parerea si apoi o saruti tu dupa ii raspunzi :Asta inteleg eu.si ai rezolvat problema

| Cristian969 a răspuns:

Op,,am fost si eu in asa o situatie,si asculta, nu fa planuri, totul o sa se intimple de la sine.E mai simplu ca cuvintu 'sipmlu'.İmi spui si mie cum a fost!

| Crysty91 a răspuns:

Pai ar trebui, sa incepi cu mici gesturi sa se invete cu tine, glume, atingeri, apoi va asezati pe o banca ceva, discutati, si nu stai sa o intrebi daca vrea sa fie cu tine, te tragi spre ea si incerci sa o saruti, nu ii cere acordul, un mic sfat fi u insuti si daca ramai in pana d idei cu ce sa o intrebi intreab-o orce sau zi orce doar sa nu taci prea mult din gura, multa bft sper sa aud ca ai cucerit-owinking