| anonim_4396 a întrebat:

Am luat raceala cred.
De tusit rareori dar gatul ma doare si am febra...nu stiu ma simt ca dracu cand ma ridic in picioare cateodata ma doare capul, am o senzatie de ameteala...cum rezolv fara sa ma duc la medic? Macar atunci cand respir sa nu-mi vina sa tusesc.(cand ies afara pe cancerul asta si respir cred ca de la aerul rece imi vine sa tusesc)

Multumesc!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și totuși doctorul te poate ajuta cel mai corect!
Pa, pa.

| ema69 a răspuns:

Fa o baie fierbinte, bea ceai cald cu multa lamaie si invelestete la caldurica in pat. Daca ai si ceva pastile pentru raceala, e si mai bine.Sanatate multa.

| Heath a răspuns:

Presupun ca Nurofen si Strepsils ar trebui sa te ajute. Dar nu le lua pe toata o data...

| insanelove a răspuns:

Incearca ceaiurile de menta cu lamaii si miere sa te lase durerea de gat pune seminte de floarea soarelui fara coji doar miezu intr-un pahar cu miere cel putin asa m-a lasat pe mine