| cookie93 a întrebat:

Am mai pus aceasta intrebare dar vrea mai multe pareri va rog.
Buna.am nevoie de sfaturi sau ajutor.am cunoscut un baiat anul acesta.parca de prin mai la un joc online.am vorbit, schimb de id de mess, totul ok.in vara care a trecut m-am certat cu prietenul meu rau de tot si am fost despartiti de 2 ori si m-am confesat lui. m'a ajutat, m-am apropiat de el la un moment dat chiar imi placea felul lui de a a fi, comportamentul, cum vorbea etc.pana la urma m-am impacat cu fostul dar nu i'am spus acestui baiat.am continuat sa vorbim, imi spunea ca sunt speciala, vorbeam cu orele la inceput pana seara tarziu.acum de ceva timp numai e la fel si chiar daca am prieten am inceput sa simt ceva din nou pentru acel baiat. l'am cam si ignorat pentru ca suferea si eram geloasa pe el ca numai vorbea ca inainte cu mine. daca il bag in seama pe mess, vorbeam decat 3-5 minute si gata.numai imi raspunde. i'am recunoscut ca imi place de el si vroiam sa fiu cu el dar pana la urma i'am spus ca m-am resemnat si ca nu aveam cum sa fim impreuna(el galati, eu brasov). el era total socat si mi-a spus ca ii pare rau ca nu poate raspunde la fel sentimentelor fata de o persoana asa speciala ca mine. m'a intrebat daca aveam cum sa fim impreuna ma rog.am vorbit atunci despre asta si pana la urma am lasat'o balta.era total socat in aceea zi.acum mi-e dor de conversatiile cu el de dinaintecrying(. mi-e frica sa ii zic in fata ce si cum.nu stiu ce v'a crede.il iubesc pe prietenul meu dar nici sa il pierd pe acest baiat nu vreau si ma oftica acest lucru. ce sa fac? help.ma simt atat de aiurea cand vad ca e pe mess si nu ma baga in seama deloc.doar daca ii zic eu atunci vorbeste cu mine. ce s-a intamplat? nu are prietena.

Răspuns Câştigător
| Laura46 a răspuns:

Tu nici macar nu il stii face to face si suferi degeaba in fata calculatorului.cum ti-a zis ca esti speciala, gata tu ai inceput sa tii la el.In in caz ca nu stiai,aproape toti baietii spun "esti o fata diferita de celelalte, esti o tipa speciala, chiar imi face placere sa vb cu tine"-asta nu inseamna ca te si place! Nu mai confunda lucrurile! Si bag mana in foc ca si tu daca l-ai vedea face to face ti-ai da seama ca de fapt iti placeau doar discutiile dintre voi doi si nu de el k persoana.Normal ca nu te mai baga in seama pentru ca a vazut ca tu il placi si acum se fereste de tine ca sa nu iti dea sperante degeaba.si tu te-ai grabit ca i-ai spus ca il placi...

3 răspunsuri:
| TPMTotiPentruMine a răspuns:

De unde stii ca nu are prietena? happy asta stia si el despre tine

| justaboy a răspuns:

Ce sa se intample voi asa sunteti vedeti ca baiatu va da in ''bune'' si il luati de fraier (rezerva) sau alte vorbe pe care le foloseste adolescentu comun (emo/praf/manelist,etc.) ca putini mai aveti ceva in cap in ziua de azi si aia care aveti va credeti ''speciali'' si nu se mai apropie nimeni de voi nici cu prajina, de inteles pe de o parte, din pacate si atunci cand nu va mai baga in seama vi se trezeste brusc si va treziti ca va place daca iti placea stateai cu el din prima acum ai vazut ca nu te mai baga in seama si gata hop iti place lasa ne vere cu astea stai si cu el si cu ala ca si asa nu o sa afle nimeni si stai linistita nimeni nu mai e virgina in ziua de azi si nici un baiat nu mai cauta fete cuminti ca si fetele cuminti de azi sunt de fapt panorame ca va cautati relatii de la 12 ani nu ca ar fi ceva rau dar noi baietii suntem majoritatea fii ploii si gasim cate o tuta care ne XXXX cum vrea si dupa de aia ajungem sa fim asa cum suntem laughing)))) scuze pentru raspunsul lung da vine dupa ceva ani de discutat cu ''fetite'' de genu! papa

| justaboy a răspuns:

Probabil n uiti raspunde nimeni pentru ca raspunsurile nu le sunt validata pentru ca, contin injuraturi la adresa ''fetitelor'' si felului in care adolescentul comun intelege dragostea si relatiile in ziua de azi!