| criss_3786 a întrebat:

Am mai pus o intrebare cum ca-mi plac colegul de clasa dar are prietena. faza este ca il visez aproape in fiecare zii si nu stiu de ce, il visez ca ne sarutam ca ne intelegem bine, dar stiu ca se spune ca daca visezi ca esti cu cineva in realitate nu va fi asa.Cred ca a devenit o obsesie pentru mine, si nu stiu cum sa mi-l scot din cap. I-am spus si lui ca l-am visat de vreo 2-3 ori i-am spus, si s-a amuzat.Sincer nu stiu ce sa mai fac. Da-ti-mi un sfat va rog.Va multumesc pentru raspunsurile intrebarii anterioare.

Răspuns Câştigător
| Filly_6570 a răspuns:

Cea mai buna modalitate de a scapa de o tentatie e sa ii cedezi.
Sfatul meu, saruta-l odata pe nepregatite si vezi ce se intampla atat cu tine cat si cu el. E posibil sa nu mai fii atat de atrasa de el dupa, cat despre el se pot intampla mii de lucruri. Nu vreau sa rup sageata lui Cupidon dar daca se gandeste sa renunte la prietena lui pentru tine oare nu ar face la fel si cu tine atunci cand va aparea o alta, si crede-ma va aparea neconditionat.
Sau varianta de durata, asteapta pana se desparte de prietena lui si atunci intervii tu, totusi nu recomand, e posibil sa imbatranesti pana atunci. vreau sa inchei cu un citat care ii apartine lui Roosevelt, cred ca se potriveste: "In orice situatie, cel mai bun lucru pe care il poti face este lucrul corect; urmatorul cel mai bun lucru pe care il poti face este lucrul gresit; cel mai rau lucru pe care il poti face este sa nu faci nimic"
P. S.: uitasem, adevaratele vise sunt acelea care le ai cand esti pe deplin constienta nu cand esti intr-o stare latenta si aceste vise merita tot efortul pentru a fi indeplinite.
Mult succes

7 răspunsuri:
| Just kidding a răspuns:

Nu ii mai spune ca l-ai visat sa o sa rada de tine laughing am patit-o si eu straight face. O sa fie cam greu sa il scoti din cap daca tii coleg de clasa pentru ca asa presupune sa il vezi in fiecare zi, Tot ce trebuie sa faci este putina rabdare, lasa timpul sa treaca, gandeste-te la alte chestii. De obicei, cand visezi o persoana, inseamna ca te-ai gandit la ea inainte sa dormi sau in ziua aia.Incerca sa faci tot posibilul sa nu te mai gandesti, sa iesi cu prietenii afara, la cinema, la suc, sa te distrezi, o sa iti prinda bine crede-ma. Sau incearca sa cauti pe cineva nou in viata tabatting eyelashes la mine a mers. Bafta :*

| blackword a răspuns:

Aceasi chestie se intampla ci cu mine...-.-". Suntem in aceeasi clasa, doar la o banca departare laughing. Si eu il visez aproape de 3-4 ori laughing. Si eu i-am spus ca il visez si el a facut o fata la felu paispe` si nu i-am mai spus.Iti recomand ceea ce a spus si Filly, saruta-l pe nepregatite laughing. Si eu am incercat sa fac asta dar s-a intamplat chiar cand nu ma asteptam laughing. Deci, saruta-l si vezi ce reactie are si vezi si tu daca te simti atrasa de el atunci cand il saruti ^^. Noroc

| vortex12 a răspuns:

Mda.ciudata poveste
parerae mea e sa iti zici si gata. dar are o prietena si...
incearca sa te uiti la un alt baiat

| annushk a răspuns:

I-ai spus ca l-ai visat si sa amuzat, dar i-ai spus ca iti place de el? Ai incercat sa vorbesti cu el despre asta? Eu zic ca ar trebui sa vorbesti cu el, sa ii spui ce simti si ce ti se intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca o nplaci si poate te intelege

| FloriiDirectioner a răspuns:

Incearca sa ii spui adevarul sunt sigura ca va intelege!

| DinuPetreCristianutu a răspuns:

Ce sa... nu mai dormi laughing)