| dfjdujfisjabdgfdgvtvrrrc a întrebat:

Am mai pus o intrebare de genu',băa,,pentru voi baietii,ce vorbiti cu fetele efectiv,la mine o conversatie decurge ceva de genu':ce ai mai facut cum mai esti? Ai fost la sala/scoala,ai mai iesit?, la ce filme te uiti, gen nu mi se par niste intrebari lipsite de interes chiar total,dar par a fi o persoana lipsita de idei se pare, altfel nu-mi explic. Ultima oara cand m-a placut o fata a fost acum un an jumate, gen as vorbi poate mai deschis daca s-ar baga si ele in seama ele raspund doar:faina, da, wow, emojiuri, d-astea asa sec si nici nu-mi scriu ele macar, dati-mi idei de conversatii, va rog dau funda.

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Daca e interesata de tine, nu-ti va raspunde sec chiar daca tu nu esti prea inspirat in conversatia respectiva. Vei simti ca incearca si ea sa faca lucrurile sa functioneze. Ideile trebuie sa-ti vina incercand sa intelegi fata, sa vezi de ce anume e interesata. Daca vezi ca raspunde rar si laconic, e semn ca trebuie sa-ti vezi de treaba ta, pentru ca iti raspunde doar din politete sau din plictiseala.

| Goete a răspuns:

Vorbeste cu ele despre nemurirea sufletului

| ywar a răspuns:

Ce idei de conversatie sa aveti voi cand tot ce stiti sa faceti este Instagram, Facebook, pornake, chiul organizat de la ore, jocuri video, hahaiala careia voi ii spuneti distractie. Acum foarte multi ani cand faceam eu scoala cadrele didactice parca erau mai implicate in a ne canaliza interesele in a face ceva util.
Am uitat sa pun pe lista fumat, droguri usoare si sex chiar si in mai multi.
Lista nu ti se adreseaza ci cuprinde in mare parte preocuparile tinerilor din generatia X.

| dfjdujfisjabdgfdgvtvrrrc explică (pentru ywar):

Bro,iti dau dreptate,dar ma cunosti?,te ai gandit ca bă,poate eu nu is asa?, da ai dreptate, marea MAJORITATE este asa, nu FIECARE OM, nu ma băga intr-o oala de care nu fac parte, eu de ex n am avut iubita si am 17 ani pentru ca vreau sa am o fata calumea de care sa nu ma despart dupa 2 saptamani.Asa ca te sfatuiesc sa cunosti persoana inainte de a vorbi prostii pentru ca cuvantul asta te-ar putea caracteriza.

| ywar a răspuns (pentru dfjdujfisjabdgfdgvtvrrrc):

Gata, co@ie, you're my man. Ye, ye, ye... Esti cel mai tare.
Mi-am notat ideile principale din epistola ta si voi proceda intocmai.
P@la mea.

| dfjdujfisjabdgfdgvtvrrrc explică (pentru ywar):

Dmn,omule,las o asa ca nu are rost?‍♀️

| AlexandruSC a răspuns:

Vorbește despre ce faci tu în ziua aceea, întreab o chestii despre ea, spune i amintiri amuzante de ale tale, chestii de genul, iar daca vezi din partea ei un dezinteres total, caută pe altcineva