| Sebastian_7591 a întrebat:

Am nevoie de ajutor din partea voastra. Imi place de o fata din clasa a4a dar nu ne vorbeam, printr-a 7a ne salutam si nimic mai mult. Hotarasem sa ii vorbesc sa o intreb daca ar vrea sa fim impreuna, m-a refuzat pe motivul : suntem in aceeasi scoala dar ca ma place si poate alta data. Acum ea este la liceu si m-am intalnit cu ea in weekend, am aflat ca are prieten dar i-ar place sa fim impreuna. Cu toate ca a fost o zi minunata langa ea si un sarut extraordinar, i-am spus ca nu cred ca ar trebui sa ne mai vedem din cauza ca are prieten si nu este ok, Dupa o zi de la intalnire, sunt pur si simplu nebun dupa ea, as vrea sa o am in fiecare secunda sa o tin in brate. Va rog spuneti-mi ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| AshuraElric a răspuns:

Pai in primul rand destul de nehotarata fata asta:cu tine sau cu actualul, stiu ca suna ciudat dar mi-e mila de prietenul ei. Daca ei i-ar placea sa fie cu tine ar trebui sa-l lase in pace pe sarmanul baiat. Ii poti spune ceea ce simti pentru ea, este singurul lucru pe care il poti face, doar nu vrei sa-l iei la bataie pe X, ramane la alegerea ei daca ramane cu tine si probabil chiar va ramane cu tine daca simnte acelasi lucru.In orice caz, mult succes!

6 răspunsuri:
| Dan a răspuns:

Sebastian, daca zici ca are prieten, de ce sa strici o relatie? Poti fi si prieten cu ea, eventual sa te intalnesti cu ea, sa vorbesti, dar nu strica o relatie noua. Sper ca ma intelegi! Noroc!

| lilstar a răspuns:

Ar trebui sa va ma intalniiti. si ce daca are prieten daca te place pe tine o sa il paraseasca pe el...acm nu poate sa stea fortat cu el.
Bafta:*

| Spikey a răspuns:

Intalniti'va iar si spune'i ce simti.

| Sebastian_7591 explică:

I-am spus spikey... ce sa mai fac?

| Sebastian_7591 explică:

Multumesc baieti!

| Sebastian_7591 explică:

Multumesc