| lollypop_4293 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Imi place de un baiat din liceu care este cu un an mai mare ca mine. Eu l-am vazut de mai demult si mi-a placut de el din prima dar am vorbit pentru prima oara d-abia acum 2 saptamani si ceva. E super de treaba si avem foarte multe in comun, ba chiar mai mult suntem aceeasi zodie. Eu as vrea sa stiu daca si el ma place sau daca pe viitor va fi ceva, dar nu stiu cum. Nu pot vorbi nici cu prietenii lui pentru ca nu-i cunosc foarte bine. As vrea sa stiu daca am vreo sansa la el pentru ca eu chiar mi-as dori sa fim mai mult decat prieteni. La liceu mai mult de buna ce faci nu ne zicem pentru ca de cele mai multe ori el e grabit si mi-e rusine sa-l opresc sau pur si simplu mi-e rusine sa ma duc sa-l bag in seama si prefer sa ocolesc. Nu stiu ce sa fac. Heeelp!

7 răspunsuri:
| Shinen a răspuns:

Buna!
Stiu foarte cum e. Am trecut si eu prin aceeasi situatie. Mai intai, ar fi bine sa ii ceri ID-ul, sa vorbesti cu el pe Messenger. Acolo, poti vorbi cu el fara sa iti fie rusine, corect? Asa, va mai imprieteniti. Si, daca aveti multe in comun, atunci poti sa faci si tu un mic pas, sa mai intrii in vorba cu el odata. Succes!
Pa, pa.

| georgiianaGeo a răspuns:

Ai putea sa'i propui sa iesiti la un suc dupa ore sau ceva de genul... daca e mai mare ai putea sa'l opresti si sa'l intrebi ce a facut anul trecut la o materie si daca poate sa te ajute. ai putea sa te implici intr'o activitate in care este si el implicat. sau daca nu poti asa cerei id-ul si vorbiti pe mess. dar ai grija ca e ciudat sa vorbesti mult pe mess si cand te intalnesti fata in fata sa nu aveti ce sa va ziceti. succes:d

| georgiianaGeo a răspuns:

Si el nu are nici o activitate prin scoala la care ai putea participa si tu?

| georgiianaGeo a răspuns:

Ia cu tine o prietena mai indrazneata si vorbeste cu el la scoala insa ai grija sa nu se bage prea mult acea prietena pentru ca s-ar putea sa-i placa de ea si nu de tine

| lollypop_4293 explică:

Pai pe mess am vorbit. vorbim. asta e si faza ciudata ca face 2 face mi-e rusine sa ma duc sa vorbesc cu el si de multe ori il ocolesc...

| lollypop_4293 explică:

Nu stiu. dar nu cred. si mi-e rusine sa ma bag in seama cu el poate si pentru ca este mai mare. tin sa mentionez ca in general nu mi-e rusine si de obicei vorbesc cu baietii cand vine vorba de lucrurile astea. dar cu el mi-e frica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai idd lui intreaba-l pe mess.asigurate ca va fi secretul vostru. daca nu-i ii spui sa nu mai zica la nimeni si o sa le spuna prietenilor lui si ei vor zice ca esti nebuna dupa el.in situatia asta cred ca sunt si eu dar nu vb cu prietenii lui asa ca nu imi pasa. sper ca ti-am fost de ajutor!