| cristina_6683 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. numele meu e teo(teodora si acum sunt cls 7)Cel mai bun si explicit raspuns ii dau fundita big grin deci anul trecut scoalar eram impreuna cu un baiat, pe nume tibi care era cls 7. ei bine el se cam folosea de mine adica imi cerea mereu bani si din astea straight face. Prietenele mele imi spuneu si ele acest lucru, dar nu credeam, eram probabil mult prea indragotita. Dupa am cunoscut un baiat din scoala pe care il chema andrei, care era in clasa 8a si el cand a auzit povestea cu tibi mi-a zis ca ar fi mai bine sa ma despart de el pentru ca era clar ca se folosea de mine, nu ca ma placea.

Ei bine incepuse sa imi cam placa de andrei si eu am ca animal de casa o veverita stiu ca e ciudata, dar o tin in cusca big grin si am venit cu ideea ca poate o sa ne vedem odata la mine sa o vada si el. Imi aduc aminte ca inima o luase razna, si ca timp de vreo 10 minute nu am putut spune nimic. stateam amandoi si el mai intreba din cand in cand ce fac.

Dupa am inceput sa ma vad cu el din ce in ce mai des, dar el imi spusese de la inceput ca nu vrea sa stie lumea ca se vede cu mine. Si stiu ca anumite lucruri erau mai ciudata. fiecare chestie s-a intamplat pe parcurs ce ne vedem. adica de exemplu nr 1 inseamna ca atunci ne-am vazut odata si asta s-a intamplat atunci. nu s-au intamplat toate in aceeasi zi
1) ne uitam pe laptopul meu si stiu ca el statea pe scaun si eu in picioare in acel moment, si dupa m-a luat de talie si m-a pus sa stau pe picioarele lui.
2) el mi-a spus ca incepuse sa tina la mine si ca sunt de treaba. si cand a plecat ne-am pupat pe obraz dar "accidental " ne-am atins putin buzele
3) altadata cand ne-am vazut s-a intamplat ca cand a plecat, m-a pupat de 2 ori repede pe buze si dupa mi-a spus ca daca as fi fost mai mare chiar s-ar fi pus cu mine
4) acum e acum. stateam in pat si vorbeam. ceva chiar amical. si dupa mi-a dat parul la o parte si m-a sarutat. a spus ca nu sta comod si am stat intinsi.
5) la fel eram in pat si ne sarutm si cred ca era ceva de genul " making out"

asa. si cand a inceput anul scolar. BOOM! as vrea sa ma eviti maine pentru ca acum am prietena si sincer as prefera sa oprim relatia noastra in orice fel. dar pana la urma am ramas prieteni.

a trecut ceva timp si eu ma intelegeam tot mai bine cu el. dar el mai are un frate, lucian cu care eu mai vorbesc din cand in cand. si intr-oz is vorbeam cu el despre romana si andrei ca ce vorbesc cu el si chestii ca poate sa imi bage prostii in cap. devenise putin gelos. cred straight face

si eu odata i-am spus lui andrei ca as prefera sa nu ne mai vedem, pentru ca nu mai are sens si pentru ca nu il mai plac asa de tare ( minteam oricum) si ca deja e plictisitor. si el a inteles ca cand faceam lucruri ca sa ne sarutam era ok, dar ca acum nu mai facem asta a devenit plictisitor. si el a zis ca daca vreau el poate sa faca tot ce facea inainte pentru ca tine la mine, dar ca nu vrea de fapt sa ma raneasca, si ca o face chiar daca are prietena.

pe mine ma deranjeaza faptul ca nu vrea sa stie nimeni nimic. la scoala trece pe langa mine si nici macar nu ma saluta straight face
as vrea sa pot vorbi cu el deschis, dar asa mi-as asuma riscul ca el sa spuna : ori vrrei sa ne vedem dar fara sa stie nimeni, ori byyee.

ce ar trebui sa fac? sa imi asum riscul asta?

P. S : eu am 12 ani juma, andrei cu lucian 15 de curand, si tibi are 14 juma big grin

ma rog. el imi tot spune ca tine la mine si ca ma considera o prietena. vreau sa fiu din nou cu el, si parca regret ca nu am acceptat sa ma sarute din nou si sa faca tot ce facea inainte sad

Răspuns Câştigător
| aniriiiiii a răspuns:

Sicer iti spun...si el te cam foloseste sau pur si simplu nu stie ce vrea happy

zi`i ca tu nu vrei sa fi cea de`a 2a persoana in viata lui, ca vrei sa ocupi primul loc, ca vrei totul sau nimic...

se poarta urat cu tine, cum adica nimic nu te saluta la scoala? :O

eu zic sa vorbesti deschis cu el, si sa-i spui... ori se departe de tipa aia si face publica relatia cu tine ori ii zici Pa wave

chiar daca te doare sa faci lucrul asta, trebuie sa ai demintate si sa nu te lasi folosita, el probabil crede ca esti foarte indragostita de el si de aia face asa.

multa bafta :* si gandeste`te putin la ce ti am spus... daca esti de acord cu mine da`mi fundita :* :*

3 răspunsuri:
| DeeDee a răspuns:

Teo, iti faci mai mult rau singura. Relatia ta cu Andrei a fost intr-adevar frumoasa, dar a fost si acum s-a terminat. A tinut la tine, poate - sau te-a tratat si el pe tine ca o solutie temporara pana s-a cuplat cu cealalta fata. Nu ai de unde sa stii asta.

Pe de alta parte, gandeste-te putin. Acest om este indecis- si asta este un tip rau de baiat. A fost in stare sa se cupleze cu altcineva pe la spatele tau, cand tu credeai ca va este bine, cand era atent cu tine - nu ai vazut semnele, pun pariu ca vestea te-a luat prin surprindere. Asta ridica multe semne de intrebare, ca : ceea ce aveati voi era real? Este posibil si sa fi profitat de faptul ca erai trista dupa ultima relatie cu Tibi.

Nu e sanatos sa te implici intr-o relatie de orice tip cu el acum. Nici macar nu te mai saluta pe hol, nu? Asta e urat din partea lui, parca si-ar bate joc de tot ce ati impartasit. Si apoi e gelos pe fratele lui? Nu se poate desprinde total nici de trecut. Va joaca pe amandoua, nu are sentimente reale pentru niciuna dintre voi. Nu stiu daca el a realizat asta.

E timpul sa mergi mai departe. Gaseste-ti un hobby sau pe altcineva si evita-l pe Andrei pentru o vreme. La 12 ani si jumatate, erai oricum prea mica pentru un prietensad nu poti cunoaste adevarata natura a baiatului de care iti place si el te poate manipula. De fapt ei, ca amandoi au facut-o. Distanteaza-te de relatii, reflecteaza asupra lor = ce ai gresit, ce ti-a placut si ce vrei de acum inainte. Pentru ceea ce oferi, meriti sa primesti la fel.

Sper sa auzim de bine! Fruntea sus si mergi inainte!

| alina_7878 a răspuns:

oricum ar fi o prosti sa te saruti iar cu el pentru ca ti ai face iluzii false iar daca el nici macar nu te saluta atunci fara suparare da e un bou adica totusi nu sunteti impreuna dar nici sa va salutati

| VariantaVerde a răspuns:

Lasa telenovelele si ai grija la cacofoniiwinking