| cristina_6683 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. numele meu e teo(teodora si acum sunt cls 7)Cel mai bun si explicit raspuns ii dau fundita deci anul trecut scoalar eram impreuna cu un baiat, pe nume tibi care era cls 7. ei bine el se cam folosea de mine adica imi cerea mereu bani si din astea. Prietenele mele imi spuneu si ele acest lucru, dar nu credeam, eram probabil mult prea indragotita. Dupa am cunoscut un baiat din scoala pe care il chema andrei, care era in clasa 8a si el cand a auzit povestea cu tibi mi-a zis ca ar fi mai bine sa ma despart de el pentru ca era clar ca se folosea de mine, nu ca ma placea.
Ei bine incepuse sa imi cam placa de andrei si eu am ca animal de casa o veverita stiu ca e ciudata, dar o tin in cusca si am venit cu ideea ca poate o sa ne vedem odata la mine sa o vada si el. Imi aduc aminte ca inima o luase razna, si ca timp de vreo 10 minute nu am putut spune nimic. stateam amandoi si el mai intreba din cand in cand ce fac.
Dupa am inceput sa ma vad cu el din ce in ce mai des, dar el imi spusese de la inceput ca nu vrea sa stie lumea ca se vede cu mine. Si stiu ca anumite lucruri erau mai ciudata. fiecare chestie s-a intamplat pe parcurs ce ne vedem. adica de exemplu nr 1 inseamna ca atunci ne-am vazut odata si asta s-a intamplat atunci. nu s-au intamplat toate in aceeasi zi

1) ne uitam pe laptopul meu si stiu ca el statea pe scaun si eu in picioare in acel moment, si dupa m-a luat de talie si m-a pus sa stau pe picioarele lui.

2) el mi-a spus ca incepuse sa tina la mine si ca sunt de treaba. si cand a plecat ne-am pupat pe obraz dar "accidental " ne-am atins putin buzele

3) altadata cand ne-am vazut s-a intamplat ca cand a plecat, m-a pupat de 2 ori repede pe buze si dupa mi-a spus ca daca as fi fost mai mare chiar s-ar fi pus cu mine

4) acum e acum. stateam in pat si vorbeam. ceva chiar amical. si dupa mi-a dat parul la o parte si m-a sarutat. a spus ca nu sta comod si am stat intinsi.

5) la fel eram in pat si ne sarutm si cred ca era ceva de genul " making out"
asa. si cand a inceput anul scolar. BOOM! as vrea sa ma eviti maine pentru ca acum am prietena si sincer as prefera sa oprim relatia noastra in orice fel. dar pana la urma am ramas prieteni.
a trecut ceva timp si eu ma intelegeam tot mai bine cu el. dar el mai are un frate, lucian cu care eu mai vorbesc din cand in cand. si intr-oz is vorbeam cu el despre romana si andrei ca ce vorbesc cu el si chestii ca poate sa imi bage prostii in cap. devenise putin gelos. cred
si eu odata i-am spus lui andrei ca as prefera sa nu ne mai vedem, pentru ca nu mai are sens si pentru ca nu il mai plac asa de tare ( minteam oricum) si ca deja e plictisitor. si el a inteles ca cand faceam lucruri ca sa ne sarutam era ok, dar ca acum nu mai facem asta a devenit plictisitor. si el a zis ca daca vreau el poate sa faca tot ce facea inainte pentru ca tine la mine, dar ca nu vrea de fapt sa ma raneasca, si ca o face chiar daca are prietena.

pe mine ma deranjeaza faptul ca nu vrea sa stie nimeni nimic. la scoala trece pe langa mine si nici macar nu ma saluta

as vrea sa pot vorbi cu el deschis, dar asa mi-as asuma riscul ca el sa spuna : ori vrrei sa ne vedem dar fara sa stie nimeni, ori byyee.

ce ar trebui sa fac? sa imi asum riscul asta?

P. S : eu am 12 ani juma, andrei cu lucian 15 de curand, si tibi are 14 juma

ma rog. el imi tot spune ca tine la mine si ca ma considera o prietena. vreau sa fiu din nou cu el, si parca regret ca nu am acceptat sa ma sarute din nou si sa faca tot ce facea inainte... si il vreau inapoi pentru ca chiar il plac...si cand l-am intrebat odata de ce m-a sarutata atunci a spus ca a facut-o pentru a face o ciutanca fericita

4 răspunsuri:
| Puppetzz a răspuns:

Salut

Ai postat intrebarea aceasta de 16 ori. pe numaratea...
Ce anume cauti?

| BuyaKa a răspuns:

Pai cam asa sta treaba la baieti ( adica si la mine ) e vb de caracteru asta, si asta nu se poate face asa usor. si eu trec pe langa fete care le plac mult ca si cum pentru mine nu ar exista( cu toate stiu ca asta e o prostie da asta e ) si uite asa ele cred ca fac misto de ele sau eu stiu ce. si incep sa se poarte si ele cu indiferenta pana se stinge totu`... SFATU` MEU E SA INCERCI SA VB CU EL( NU PE MESS. NU PRIN MSG SAU LA TEL ) si fi foarte atenta la gesturile lui. Numai Bine tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot sa cred ce ai scris e reala treaba?¿ esti cam mica sa intelegi da iti zic ca nu prea mai exista baieti sa ti faca pe plac sper sa gasesti unu succes:-p

| Bluefang a răspuns:

Sincer mi se pare o chestie stupida ce ai facut, sunt baiat si eu dar tot ce pot sa iti spun e ca daca te placea cu adevarat acepta sa va vedeti in orice situatie nu doar in secret faptul ca te evita la scoala denota faptul ca probabil ii era rusine cu tine din ceva motiv fie varsta, fie felul in care arati, fie alte chestii.Deci din punctul meu de vedere nu cred ca te-a iubit nici el s-a jucat doar cu tine a fost o aventura daca pot sa ii zic asa happy. Concentreaza-te asupra scolii pana scapi de teze ca pe urma o sa ai timp de baieti si o sa iti gasesti printul venind intr-un bmw alb tongue. bafta!