| Tuixi a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru... Vreau sa ma impac cu fostul meu prieten. Si nu stiu ce pot sa fac...Nu stiu ce sa mai cred. Cand l-am avut nu am stiut deloc sa il apreciez, si acum regret enorm asta. Mi-am dat seama de ceea ce simt abia dupa ce l-am pierdut. Ma simt cam penibil, dar sunt obisnuita sa lupt pentru ceea ce iubesc. Dar nu stiu daca si de data asta e ceea ce trebuie sa fac. Mai multe persoane au vorbit cu el in ultima vreme si tuturor le spune ca nu m-a uitat, ca inca tine la mine, dar ca inca il doare ca mi-am batut joc de el, ca se gandeste la mine, si din astea. dar ca nu stie daca sa ne impacam sau nu. El a zis ca asteapta ca eu sa fac ceva. Nu stiu ce sa fac. oare poate sa ma ierte? Sau doar o sa ma fac de ras? Multumesc TPU.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca tu ai gresit si daca ti-ai batut joc de el,nu conteaza deloc daca te vei face de ras!
De fapt,nu conteaza nimic,in ideea ca va veti impaca!
Din moment ce tine inca la tine si ar vrea sa va impacati,dar asteapta sa faci tu ceva,nu mai astepta!
Ia-ti inima in dinti,cauta-l,vorbeste-i,cere-ti iertare si spune-i ca nu a iesit nici o clipa din inima ta!
Sa nu cumva sa apelezi la vreun messenger,trebuie sa-i vorbesti privindu-i ochii si tinandu-l de mana!
Impacarea va fi mult mai dulce!happy
Curaj sa ai,lasa orgoliul,lasa teama,lasa sentimentele negative,nu mai amana mereu,veti fi o clipa mai devreme fericiti,fugi!
Si, sa ne dai vestea cea buna din bratele lui!
Eu astept aici, cu incredere!happy

6 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Arata-i tatele si se va intoarce la tine cat ai clipilove struck

| Sophiee a răspuns:

Daca inca mai tine la tine si asteapta ca tu sa faci ceva inseamna ca te va ierta. asteapta sa faci tu un pas sa ii arati ca iti pasa, ca il iubesti.el nu face nimic tocmai pentru ca l-ai ranit.nu ai cu ce sa te faci de ras, cand e vorba de sentimente poti sa lasi si tu putin din orgoliu la o parte ca sa va fie bine. explica-i ca ti-ai dat seama abia dupa ce l-ai pierdut ce mult inseamna el pentru tine, ca regreti foarte mult felul in care l-ai tratat si ca ti-ar place sa iti dea ocazia sa ii arati cat de mult il iubesti il respecti si il apreciezi de fapt.mult succes

| amoramor a răspuns:

Din moment ce asteapta ca tu sa faci primul pas, e clar ca te va ierta. Vorbeste cu el, spune-i ce simti, cere-i iertare. Lucrurile se vor rezolva daca exista dragoste, intelegere, incredere si respect!

| Prapacea a răspuns:

Și dacă te-ai face de râs care ar fi problema?
Vorbește cu el, dar va trebuii să-ți schimbi și comportamentul față de el.

| Liviucu a răspuns:

Orice greseala trebuie iertata. Insa, daca la tine s-a repetat este mai greu pentru el deci trebuie sa-l intelegi. Tot ce trebuie sa faci este sa iti faci un plan in care sa intre nu doar dorinta de a te impaca cu el - lucru care i-l vei spune ulterior, ci sa incluzi aici si o modalitate de a-i cere scuze intr-un mod... cat mai frumos posibil. Cu siguranta daca inca te iubeste te va ierta si astfel veti fi din nou impreuna. Dar, daca il vrei inapoi, nu mai ai voie sa ii mai gresesti. Sper ca esti constienta. Iti va da o ultima sansa.
Mult succes! Si fii increzatoare in tine, imi place cum gandesti. happy

| hackersmarian a răspuns:

Mi-as dori ca si "fosta" mea prietena sa regrete asa!