| ingerassecret a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi de la voi pentru ca numai stiu ce sa facsad.Imi este foarte dor de fostul meu prietensad.Am fost un an si ceva impreuna, si ne-am despartit din cauza parintilor mei care nu il placeau pe el.Mi-au interzis chiar sa numai am nici un fel de legatura cu elsad.Am incercat sa le explic parintilor mei ca tin la el si ca il iubesc dar degeabaoh go on.
Imi este dor de elsad cand am gandesc ca anul trecut de craciun am fost amandoi si acum suntem fiecare pe alt drum...parca numai am nici un chef de nimic, doar la el ma gandesc mereusad.A fost si prima mea iubire, primul meu prietensad.
Fara el sunt un nimic in viata asta.El era cel care imi dadea putere sa merg mai departe mereusad acum numai este langa mine.
Ce sa fac ca sa ies din starea asta si sa imi mai revin?sad
Cum sa reusesc sa trec peste aceasta despartire dureroasa si reusesc sa il uit?sad

6 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna. inteleg perfect prin ce treci, insa nu te vor ajuta sfaturile noastre, trebuie sa ''te ajuti si tu putin'' stiu ca e greu, dar pentru inceput incearca sa-ti ocupi timpul cu ceva ce iti place incat sa nu te mai gandesti tot timpul la el. iar in al2lea rand incearca sa interactionezi cu alti baieti, fie ca iti sumt amici fie ca se ajunge la mai mult. o noua relatie te va ajuta sa uiti de trecut, pentru ca iti va ocupa timpul, desi probabil ca v-or interveni comparatiile si iti vei mai aminti. dar nu ca acum. sper ca te-am ajutat macar putin. ai grija de tine si CraciunFericit!

| XxBlueRosexX a răspuns:

Stiu prin ce treci pentru ca si mie mi s-a intamplat la fel anul trecut...dar problema au fost parintii lui care a urau ba chiar imi doreau moarte pentru ca masa a scos niste minciuni ingrozitoare depre mine, si plus de asta taikaso m-a amenintat cu moartea ca daca ma mai vede cu el ma omoara. Si noi eram impreuna de Craiun anul trecut acum suntem pe alte drumuri aman2. Uite ce sa faci: iesi cu o prietena undeva in oras si cu inca cineva care te face sa razi, pentru ca daca stai acasa si plangi si suferi nu rezolvi nimic. Cu timpul va trece, mie inca nu mi-a trecut de tot pentru ca mi-a fost foarte greu si inca mai tin la el deoarece a fost primul baiat de care m-am INDRAGOSTIT pentru prina oara in viata mai avusem rlatii dar nu eram indragostita. Iti urez bafta sa iti revii si Craciun Fericit

| LolaLollita a răspuns:

Stii ce? Daca e sa fiti impreuna, veti fi. Acum, peste o luna sau un an. Se va intampla. Daca nu, cine stie de ce rele te fereste Dumnezeu prin intermediul deciziei parintilor taibig grin

| December a răspuns:

Nu e foarte usor la inceput, dar cu timpul o sa treci peste. Depinde de tine cat de repede. Nu e singurul pe lumea asta. Mai sunt si altii care o sa te faca sa simti sentimente poate mai puternice.

| TPU2000 a răspuns:

Imi paree foarte rau de aceasta situatie si mi-e mi s-a intamplat exact la fel in urma cu 3 aniii
Daca parintii tai vau despartit ei stiu mai bine, ei iti vor doar binele, intr-o zi daca mai erai cu acel,, men"' poate te facea sa regreti ceva .....grav,regretand ca ai mai fost cu el.Cel mai bine iti cauti un baiat care sa te inteleaga perfect si sa fie pe placul parintilor taii.intre timp intreaba mai multe prietene caraora li s-a intamplat acest lucruri si cere sfaturi...A si intreabai pe ai tai cum ara arata baiatul ideal pentru ei ca sa ii placa si eii, ca chestie sa iti faci o idee.Intre timp aceasta rana va fi astupata de noua ta iubire

| ter0ristu a răspuns:

Daca el te iubeste si tu il iubesti ar trebui sa iti sumi niste riscuri si sa lupti pentru iubire, daca vrei ceva cu adevarat, lupta!tongue Nu conteaza ce spun parinti ca nu stau ei cu el, ar trebui sa te inteleaga!