| Alexis07 a întrebat:

Am nevoie de părerea fetelor și a băieților!

Am o relație de un an cu o tipa mica cu 6 ani decât mine cu care ma înțeleg foarte bine, însă...

De câteva zile am văzut ca flirtează pe Facebook cu un coleg de la munca... Recunoscând ca și-a dat și ea seama ca el se da la ea, dar ca nu a știut cum sa reacționeze...

Iar in vacanta, stand la comun eu cu ea și doi băieți necunoscuți într-o camera de 3/4, ea a ieșit de la baie îmbrăcată doar cu un prosop, sub ochii cât cepele al băieților, care au zărit un san când ea se apleca sa își caute hainele...

Va spun ce ma deranjează : ca flirtează cu colegul ei sub pretextul ca nu știe cum sa ii zică nu discuțiilor... Ca doar sunt colegi... Si

Faptul ca a ieșit îmbracata doar în prosop sub privirea celor doi necunoscuți... Ce i-au văzut sânii, pe când consider ca trebuia sa fie mai cu perdea și mai finuta... Fie ca își cauta hainele înainte, fie ca ma ruga sa i le aduc eu.

În principiu aceste doua aspecte sunt de luat în discuție, restul sunt de domeniul trecutului... Dar voi ce părere aveți? Cum ați fi procedat?

Pentru ca ma cert într-una de doua zile cu ea și nu își da seama ca a greșit.

9 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Ii poti zice ca te supara discutiile ei cu acel tip si din dragoste pentru ea ca nu vrei sa o pierzi o rogi sa vorbeasca cu el strict profesional.
faza cu prosopul, ce sa zic, o fi fost din greseala sanul iesit, daca a fost intentionat inseamna ca-i zapacita, e cam aiurea sa vrei sa arati un san unor necunoscuti. sa o consideram o greseala

| neutrino a răspuns:

Lasa totul pe seama trecutului.

| sofisis a răspuns:

Aiurea nu stie cum sa puna punct discutiilor. Ii place ...si te ia si de fraier. Auzi la ea, nu a stiut cum sa nu flirteze cu ala. Ma bufneste si rasul.
E clar ca vrea sa fie admirata si de alti barbati. Vrea sa se joace si vrea ca tu sa nu ai nimic de comentat.
E de bun simt ca nu iesi semi dezbracata in fata unor barbati. Indiferent cine sunt ei. Amici, necunoscuti. Nu e chestie de falsa pudoare dar se stie ca barbatii au reactii fizice de necontrolat cand se excita. Faptul ca erau necunoscuti e si mai grav.
Mie nu imi pare fata serioasa. Si, sunt si eu la randul meu femeie si imi place si mie sa fiu admirata. Dar ce-ar fi sa ma apuc sa flirtez cu toata lumea ca nu stiu sa spun nu sau sa ies dezbracata in fata tuturor, si cu al meu de fata. Si sa ma mai si supar ca lui i se pare deplasat.
E deplasat si o enerveaza ca te-ai cam prins ce face.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Ma mir ca mai gandeste cineva cum trebuie

| cristimihailov a răspuns:

O femeie se vrea si admirata.

Poti sa ii explici ca a gresit sau poti sa vezi daca cedeaza amicului tau.

Daca cedeaza, vei stii ce e de facut. Cauti alta.

Daca nu cedeaza, poate ar trebui sa o asculti. Unele persoane, nu stiu sa spuna "nu". La propriu. E adevarat, am intalnit doua persoane de genul acesta toata viata mea. Si ambele din alte tari. Oricum, ambele erau foarte stresate sa spuna "nu", sa refuze sau sa deranjeze.

Poate ar trebui sa fii fericit ca nu stie cum sa zica "nu". Poti folosi asta in avantajul tau.

La final, depinde de tine ce vrei. Tu pari a fi cel zapacit... din pacate.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Te duci frumos si porti o discutie mai mult sau mai putin frumoasa cu respectivul. Daca e baiat destept intelege unde se termina prietenia lor si se opreste acolo. Daca nu.
Oricum mai intai vorbeste cu ea sa o lase mai moale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca nu stie sa zica nu, astea sunt basini.
dar ai intrebat-o la faza cu prosopul ce a zis? acum vazut mai sus, da intr-adevar orice fata femeie vrea sa fie admirata dar daca are cap si stie cum, si cu o plapuma pe ea se poate face admirata, nu aratandusi balcoanele.
daca ai vreun prieten bun si vrei sa incerci asa ceva, baga-l pe ala pe felie (nu stiu cum sa zic altfel laughing ) si zii sa se dea la ea, si vezi daca pleaca cu el stii ce ai acasa, acum da, daca vrei neaparat sa stii sau preferi sa te prefaci ca nu, dar asa nu stii daca vrei sa iti poarte numele intr-o zi.
bafta, ai mare nevoie.

| NoRegretsxx a răspuns:

Nu isi da seama ca a gresit pentru ca are impresia ca nu a gresit.

| Ovi4678 a răspuns:

Daca nu isi da seama ca a gresit se vede ca ii noaba.